Kedimin Tuyleri Hakkında

merhaba arkadaslar kedimin özellikle kulak arkasindaki tüyler nerdeyse sahiplendigimizden beri bu sekilde sanki islanmis gibi ama herhangi bi islaklik yok leke vs de yok biraz da kizariklik var. gectigimiz gunler orayı sık kasıyordu kantaron yagi surdum su an baya azaldi kasinti. sizce neden olabilir ev kedisi hic dışarı da cikmadi 2.5 aylik

7 CEVAP

theyusra

uzun tüylüler de oluyor bu normal bir şey, kaşıyorsa da veterinere götürün solüsyon veriyorlar o şekilde geçiyor yoksa bir zaman sonra dökülmeye başlıyor

Bana hiç normal gelmedi yaa bi arkadaşımın kedisinde de bu problem vardı kulak uyuzu başlangıcı olduğunu öğrenmişti.
Bence bir veterinere götürün baksınlar

Phoenix3

Kaşıyorsa bence de veterinere götürün sürekli kasırsa o bölgeyi yara yapabilir ve tüy dökümüne sebep olabilir

Pollythelilly

Uyuz vs olabilir.Veteriner hekiminize danışmanız en iyisi sanırım.

Elifkoc

en iyisi veterinere sorun

BusraLuti

Kardeşimin kedisinin de tüyleri böyleydi büyüdükçe geçti bu görüntü ama onda fazla kaşıma falan yoktu. Normalden fazla kaşınma genelde mantar uyuz vs olabiliyor kaşıması devam ederse çok gecikmeden veterinere götürün.

Kedim neredeyse bir buçuk yaşında. Geldiğimden beri orada tüyler azdır. Ama ayreten bir kaşınma vs. yok. Bu arada kedim çok uzun tüylü.