Kendimde Tüğ Döküntüsü

Duygukalyon

Yavru Kedim tüğ döküyor ne yapabilrm ne kullana bilrm kesin çözmü varmı arkadaşlar.

12 CEVAP

ebrardogan

Kediniz kaç aylık acaba?

Renklipati

1 aylık bile değil, nasıl okadar tüy döküyor zaten çok kısa olur o dönemde..veterinere danışın derim..6 aylık olsa hadi tüy değişimi diyicem,yada biraz büyük olsa mevsim geçişi diyicem 3 hafta çok erken bunun için o yüzden mutlaka danışın derim

Duygukalyon

Teşkkr edrim ne zmn alıştırmalıyım tuvlttni şuanda bn yaptıryorm 🤔

Renklipati

1 aylık olunca başlayın yavaş yavaş alıştırmaya kuma koyun

Pollythelilly

Merhaba.Kedimi 2haftalıkken sahiplendim.Kum eğitimini 3.5 haftalıkken vermeye başladım.İlk başt bizimki de kum yemeye çalıştı.Ağzından çıkarabildiklerimi çıkardım tabii ki.Bir an önce vermelisiniz kum eğitümüni.Çiş yapabilir ama kaka yapmakta zorlanır sonuçta tam olarak annesinin verdiği bakımı veremeyiz.Kuma koyup parmaklarınızla kazma hareketi yaparsanız o da yapmaya başlayacaktır.İçgüdüsel zaten.Sadece görmesi gerek.

Renklipati

Kokusuz kum kullanılanın,ilkkez gördüğü için ne olduğunu bilmiyor fakat kısa zamanda alışıyor çünkü onlar iç güdüsel olarak kum kazıp kaka yapıp kapatır..siz ara ara koyun yanında durun onun partiler ile kazma hareketi yapın

Duygukalyon

3 haftalık şuanda

Duygukalyon

3 haftalık şuanda

Duygukalyon

Koyuyorum ilk kez kum yedi 2 defa yavru kedm şırıngyala beslnyor kum yemesi tuhaf böyle bşy yasadnmı veya duydnzmu?

Duygukalyon

Çişi yaparda kakasını kendi ne zmn yapmya başlıyor ve günde kaç defa besleyip su verdin

Phoenix3

Birkaç aylık olsa balık yağı ve multivitamin önerirdim ama çok küçük bu şey 😻. Veterinere bir sorun bence de

altunsila

Kum yemesi çok normal, yavru kediler bunu yapabiliyor. Alışma sürecini geçirdikten sonra tekrar yemezler genelde. ama zararlı, çok dikkat etmek lazım, böbrekleri tıkayabiliyor, yediğini gördüğünüzde hemen engel olun, ismini yüksek sesle falan söyleyin, yasak olduğunu anlasın.