Kedi Kısırlaştırılmasında Gaz Anestezi Mi Normal Anestezi Mi??????????

Rabiaplt

5 buçuk aylık tekir cinsi dişi kedimi kısırlaştırmak istiyorum kendisi 2.5 kg herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı için veterinerim kısırlaştırma yapılabilir dedi. Ama biraz konuşunca normal anestezinin riskli olduğunu kendini toparlamasının zor olduğunu söyledi biraz fiyat araştırması için bir başka veteriner kliniği ile görüştüm ve sürekli yaptığımız bir işlem risk görmedik vs. vs. şeyler söylediler... sizce gaz mi yoksa normal mi anestezi olmalı? Özellıkle normal anestezi yaptırmış kişiler bilgi verirseniz çok sevinirim...

6 CEVAP

cat_expert

Gaz anestezi tabii ki, toparlanma süreci çok hızlı oluyor.

simbakedi

kesinlikle gaz anestezi, kan testi, estetik dikis onceliginiz olmali

Renklipati

6.ayinda yaptırdım gaz anestezi estetik dikiş ve özellikle tahlilleri ni mutlaka yaptırın..gaz anestezi çabucak atlatıp kalkıyor çünkü

altunsila

Biz kısırlaştırma operasyonu için normal, başka bir operasyon için gaz anestezi kullandık. Kesinlikle inanılmaz bir fark var. Operasyon sonrasındaki ayılma süreci normal anestezide baya kötü. Gaz anesteziyi sağlayamayan veterinerler genelde normal anestezinin bir zararı olmadığını, hep yapıldığını falan söyler ama var. 100'de bir bile olsa var. ki o kadar düşük bir ihtimal de değil ne yazık ki.

duman_cat_world

Kesinlikle gaz anestezi toparlanması daha kısa sürüyor. Kedimi dört gün önce gaz anesteziyle kısırlaştırdık dün toparlanmaya başladı :)

Ayrıca estetik dikiş yapmaları dikkat edin. Mümkünse yakalık da takılmasin hayvancağızlar cok stres oluyorlar.

Rabiaplt

Yanıtlarınız için teşekkür ederim