Malt Kullanimi

_SeNa

Vets plus multivitamin malt aldim. Yağ aktı normal dimi? Kedim tadını sevmedi ben de ödül mamasıyla karıştırıp verdim.Bi de buzdolabinda mi saklamaliyim dışarda mi?

11 CEVAP

duman_cat_world

Biz normal oda ısısındaki dolapta saklıyoruz. Bazen biraz erimis gibi oluyor o zamanlar buzdolabına koyuyorum toparlıyor kendini :)

emreovec

Oda sıcaklığında saklamak lazım. Bende 3 ya da 4 tüp kullandım sıcak aylarda yağ akıyor. Akışkanlığı biraz daha serin ortamda toparlandığında o yağ akmıyor.

duman_cat_world

Hiç yağ akmadı bizde, ama olabiliyormus Vets Plus ve Trixie macunlarda. 🤔

altunsila

yağının akması normal. bu zamana kadar yağı akmayan tek malt olarak gimcat'i gördüm. diğerlerinin hepsinde akıyor. Buzdolabında saklayınca donuyoor, tüpten bile çıkmıyor. Ben dışarıda ama serin yerde saklıyorum. Dolap içinde ışık almayan bir yerde.

sahraxfittiko

evet aynısı bende de oldu aynı multivit. kutuyu açar açmaz elim full yağ oldu

gulsump

Sıcak aylarda yağının akması normal, buzdolabında çok katılaşırsa tüpten çıkmayabilir. Oda sıcaklığında saklamanız daha iyi olacaktır.

Phoenix3

Merhaba, evet normal. Benim de Vet's Plus maltımda oluyordu sıcaktan dolayı muhtemelen. Üstündeki yağı silip verin bence. Zararlı olduğunu sanmıyorum ama ben öyle yapıyordum. İlk başta sevmeyebiliyorlar birkaç defa damağına sürün elinizle sonradan alışıp kendi yemeye gelecektir muhtemelen benimkinde öyle olmuştu.

hannnngggg

bende trixie kullanıyorum üçüncü paketimiz ilk kullandığımda kıvamı çok güzeldi diğer iki pakette yağ ile macun kıvamı çok ayrışmıştı çalkaladıgımda ise asla birlesmiyor son kullanma tarihinde de bir sıkıntı yok yağı ayırıp yaş mamasının içine karıştırdım buzdolabında saklıyorum belki düzelir

AdaCoco

bizde hiç yağ akmadı. ben oda sıcaklığındaki bir çekmecede sıcaklıyorum. hiç soru. yaşamadım şu ana kadar.

Azemm

Bizde de bu fotografrakinden var. Kedim tek başına tüketmiyor. Ödül mamasina sıkıp veriyorum

MunevverOzturk

Bende yağ akmasıyle ilgili soru sorcaktim cevabimi bu postta bulmus oldum