Bahçede Bakmaya Uygun Köpek

ebrardogan

Bahçede bakmaya uygun (küçük cins olmayan) ve bekçilik yapabilecek köpek cinsi söyler misiniz?

24 CEVAP

zibityus

şu köpekleri salın artık güvenlik tutun ya da evin güvenliğini artırın

yyagmmurrrrr

sibirya kurdu veya golden olabilir, cockerlar da iyidir

Phoenix3

Asil köpekleri seviyorsanız kesinlikle Doberman öneririm 😍 Hem çok asil ve atletikler hem de çok cesur ve akıllılar. Bölgelerini her daim korurlar. Görünüşleri kadar karakterleri de asildir. Düzgün eğitilirlerse mükemmel bir bekçi ve dost olabilirler. Ayrıca genelde sahibine aşık büyüdükleri için sizi korumak adına elinden geleni ardına koymayacaktır 😍🥰

buduu

Bir bekçi olamaz belki ama köpek alacak olsam kesin golden alırdım :)

berfinnkyy

Merhaba🤗
Sana golden öneririm hem büyük ırk hem korumacı ve akıllı bir köpek ırkıdır.

berfinnkyy

Merhaba🤗
Bahçede bakmak için büyük ırk tercih edebilirsin çünkü küçük ırklar genellikle evde bakılır.
Bunlara örnek;
Golden
Alman kurdu
Gibi köpekleri alabilirsin.

Umarım yararım dokunur🤗✅

pasakli_

aslında tamamen yetiştirilmeyle alakalalı bizdeki golden o kadar korumacı ki bahçenin 5-6 metre uzağından gidenlere havlıyor saldırmaya çalışıyor. sokak köpeğimizde vardı apartmana insanların girmesine müsaade etmezdi. yavru sahiplenir ve eğitirseniz ki onlar içgüdüsel olarak da sahiplenecektir çok daha sağlıklı olur. ama bir Köpek maksimum 1 hafta sonra yemek yediği uyuduğu ortamı sahiplenir. ki çişlerini kakalarını yaptıkları yeri bile sahipleniyorlar zaten. golden olmaz değil golden da olur. sibirya kurdu evet, soğuğu seven hayvan yazın sıcakta kalacak işkence etmeyin hayvana elbet etrafınızda yavru köpek vardır yoksa da barınaktan yüzlerce bulabilirsiniz.

sadece yemek vermeniz bile bir köpeğin sizi koruması için yeterli yemeği geçtim, bir sokak köpeğinin başını okşayın ikinci gün kafasını eğerek yanınıza gelir zaten

tammel

Senelerce farklı çeşitlerde Setter beslemiş, şimdi de tekrardan bir ingiliz setter sahiplenmiş birisi olarak kesinlikle öneriyorum. Annemler hep ben bebekken dahi o zamanlar sahip olduğumuz Setter köpeğin dışarıda bana göz kulak olduğunu anlatır. Şimdi de 2 haftadır evimde olan yavrum Odin’e bakarak yorum yaparsam: Eğitilmeye çok meyilliler. Daha birinci haftanın sonuna doğru otur komutunu günde 2-3 defa çalışarak öğretmiş bulunmaktayım. Bahçe içerisinde bir yere dışkısını yapmaya alıştırmaya çalışıyorum 2 haftadır, bugün kendisi kalkıp gösterdiğim yere çok yakın bir yere yaptı. Yani çok zeki köpekler olduğuna şüphe yok. Çok meraklılar, bahçede beslediğimiz kedinin peşinden koşuyor sürekli. Kedimiz bundan pek haz etmese de avcı ve bekçi içgüdülerinden dolayı çok fazla bu konuda eğitemeyeceğimi düşünüyorum. Onun dışında, hele hele bizim gibi 40 günlük gibi çok erken bi zamanda sahiplenirseniz, tam anlamıyla bir anne/baba olmanız gerekir. Özellikle yavruyken sahiplerinden ayrı kalmak çok zor olabiliyor onlar için. İlk günlerde kulübesine yatırmakta çok zorluk çektik. Geceleri kalkıp ağlıyor diye kucağımızda uyutup geri yatırdık. Onun dışında sesi gayet çıkan köpeklerdir. Büyüdükçe bunun azalacağını düşünüyorum, çünkü açıkçası büyüdüğünde sık sık havlayan Setter köpeklere pek denk gelmedim. Ancak yavruyken cidden (aşırı olmaksızın) sesleri çıkıyor. Ama tam bir bebek olduğu için bizim hoşumuza gitmiyor da değil :)

Melisao

Bence border collie