Anne Kedinin Yavrularla İlgilenmemesi

2 hafta önce doğum yapan bahçede baktığımız kedimizin 5 yavrusu oldu 1i öldü. Dün gece bebek kedilerin bağırdıklarını duydum ve yanlarına gittim biri yuvadan uzaklaşmıştı o sıra anne farklı bir yerden geldi annenin görebileceği şekilde alıp yuvaya koydum yavrular bağırmaya devam ettiler anne sanırım aç diye yanlarına hiç gitmiyor sandım defalarca yuvadan dışarı attılar kendilerini ben de geri koydum dakikalarca uğraştıktan sonra anne kedi belki ben yanlarındayım diye gelmiyordur diye düşünerek eve geçtim bebek kedinin sesleri yarım saat kadar devam etti sonra kesildi o ara uyumuşum tekrar bağırdılar mı bilmiyorum. Sabah uyandığımda yavruların sesi geliyordu yanlarına gittim birini komşunun bahçesine koymuştu alıp yuvaya koydum kediyi dışladığını düşünerek. Daha sonralarda yanlarına gittiğimde yavrular annelerini çağırmasına rağmen anne yanlarına gitmiyor ya da gidiyorsa bile çok az bulunuyor çünkü yavrular sürekli meme arıyor miyavlamalarına rağmen anneleri yanına gitmiyor. Bunun sebebi nedir anne neden bu kadar ilgisiz. Anne kedi tahminen 1 yaşında değil.

6 CEVAP

Ellediğiniz için gelmiyor olabilir güvensiz geliyor olabilir yerleri. Eğer başka yere taşımaya başladıysa hiç dokunmayın hepsini taşısın. Bizim bodrumuza bir kedi yavrulamıştı. Kedi sesleri gelince gidip baktık dokunmadık bile sadece baktık. Anne kedi ertesi gün yavruları taşımıştı ama 2 tanesi bıraktı almadı. 1 gün bekledik belki alır diye almadı. Mecburen alıp biz büyütmüştük biri öldü diğeri 12 yaşında artık. Eğer yabani bir kediyse yavrularına dokunulmasını istemiyolar

_SeNa

Aslında ilginç anne kediler yavrularının yanından pek ayrılmaz. Anne kedi emzirmiyorsa siz biberonla yavruları besleyebilirsiniz. Bir de yavruların yanına kuru mama koyun anne kedi karnını doyurmak için daha sık gelir belki

_SeNa

Bu arada diğer arkadaş da doğru söylemiş anne kedi size,insanlara alışkın olmadığı için olabilir.

Yavru kedilere pek dokunmayın. Sizin kokunuz yavruların üzerinde almasın. Bir de istediği yere taşısın. Nereye götürmek istiyorsa götürsün. Şunu duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer anne kızgınlığa girdiyse yavrulara bakmaz diye. Yani böyle bir şey de olabilir.

Ozzey

Merhaba
Buyuk bir ihtimalle bahce guvenli degil. Tasimaya calisirsa elleme. Elinden gelirse bir iki gun gozlemle dedikleri gibi ellediginde bakmiyorlar. Hem belki ilk anneligidir. Bilmiyordur. Yavrularin yanina yemek su koyma sakin baska kedi kopek gelir. Anneyi besleyebilirsen besle yavrulardsn uzak bir yerde.

anneye de biz bakıyoruz biz kapıyı açar açmaz yanımıza gelir sürekli kendini sevdirir sürünür bize karşı yabani değil yani