Kedim Kendini Sırılsıklam Ediyor

theyusra

arkadaşlar kedim sürekli lavabonun içine girip oyun oynuyor, eğer çeşmeyi açmazsam açana kadar miyavlıyor... buraya kadar sıkıntı yok ama bundan sonrası felaket 😫 bütün banyoyu (ayna da dahil olmak üzere) su yapıyor, kendi de sırılsıklam oluyor, sırılsıklam olduğu ve tüyleri de uzun olduğu için birbirine karışıyor, o kıtıkları açarken de canı yandığı için taratmak istemiyor, bu yüzden mecburen sıkıştırıp taramak zorunda kalıyorum, üstelik ıslandığı için banyodan çıktıktan sonra kuruyana kadar kendini yalıyor 🙂 bir de artık kış geliyor sürekli böyle kendini ıslatmaya devam ederse hasta olacak diye korkuyorum, Allah rızası için bana bir çözüm önerin bu manyakla kafayı yiyeceğim en sonunda sşdösşödsşödps

9 CEVAP

Aleynademirtas

Benim de köpeğim aynı şeyi yapıyor sürekli su kabını döküp suyun üstünde yuvarlanıyor veteriner hekime sorduk hava çok sıcak olduğu için yaptığını söyledi smuhtemelen sizin kediniz de bu yüzden yapıyordur kışın yapacaklarını sanmıyorum yani umarımm

Ozzey

Merhaba
Umarim sicaktandir. Genelde sokaktakiler hasta oldugu icin atesleri oldugu icin su kabina giriyorlar. Umarim oyle birsey degildir.

sultansbutler

öncelikle kedinizde kıtık varsa kesinlikle tıraş olması gerekiyor. kıtıklar açılması doğru değil. dediğiniz gibi hayvanın canı çok yanar. deride de durdukça sorunlara yol açar. pet kuaföre başvurun. onlar nasıl en iyi şekilde nasıl kesilir bilir ve anestezi olmadan yaparlar. suda oynama alışkanlığını nasıl kesersiniz tam olarak bir fikrim yok. benim kedim de istediği şeyleri yaptırmak için bolca ve acı şekilde miyavlar ama ben kapıyı açmadıktan sonra susuyor. biraz sabırlı olun belki miyavladıktan hemen sonra açtığınız için sizi kullanıyordur. eğer gelecekte bu olayı engelleyemezseniz, deriye kadar değil kendi tüylerinin yarısı, 3/4ü kadar bir uzunlukta aralıklı olarak tıraşlar yaptırın, ayrıca kurutma makinesine alıştırmaya çalışın günlük kısa seanslar ile. kıtıkların oluşmasını engeller, üşümemesini sağlarsınız.

MunevverOzturk

Benim kedilerim de ne zaman baksam su kabinin birazini dokmus oluyorlar ve patileri ıslak oluyor sanırım sıcaktan yapıyorlar kendilerini serinletiyorlar bir nevi

theyusra

@Aleynademirtas ay anladım o yüzdendir o zaman büyük ihtimal çok teşekkürlerrr

theyusra

@sultansbutler çok teşekkür ederim öneriler için. şu anlık tıraş ettirmeyi düşünmüyorum çünkü o kadar kötü değil yumaklar, tarakla bir kere tarayınca hemen açılıyor zaten hatta kıtık yerine karışıyor demem daha doğru olur sanki. günde 2 sefer taradığım ve sudan çıktıktan sonra da hemen taradığım için ciddi topaklar olmuyor, o yüzden tıraş en son gözden geçireceği bir şey şu anlık 🤗

_SeNa

Tuvaletin kapısını kapatabilirsiniz

theyusra

@_SeNa tuvaletin kapısını kapatamam çünkü kendi tuvaleti de orda, evde de koyacak başka yer yok malesef

theyusra

@Ozzeh yok ateşi olsa anlarım zaten çünkü ateşli olduğu zamanlarda oldu malesef :( bu sadece oyun oynamak için yapıyor yoksa taş gibi maşallah apdöwğöfpelr