Kedi Tırnak Kesimi

Bayanminnak

Sürekli perdelere ve deri koltuklara saldırmasından dolayı az önce kesmek zorunda kaldım.

Normal tırnak makası kullanmadım. Petshoptan aldığım bir tırnak makası ile kestim. Sorum şu ki,ilk defa kestigim icin kanatirim diye cok cok uctan aldım. Sadece o sivriligi aldım. Daha baya da vardı beyaz yer. Tekrar kesmeli miyim ya da bir şey olur mu ?

15 CEVAP

oztasilares

şimdi kesmeyin bi uzasın da o aşağıya bükülen yerin başlangıcını kesin çok dibe girmeden. Şimdi kalan az bir yeri kesiyim derken kanatırsın bekleyin ama fazla da zorlamamak lazım sadece biraz ucundan almakta iyi her hafta kesersiniz öyle daha güvenli

KedimVar

Eğer daha çok beyaz yer varsa bir daha kesin. Çünkü ben de ilk öyle kesmiştim ve işe yaramamıştı. 1 hafta geçmeden eskisi gibi olmuştu.

yasement

Dipten kesmeyin zaten beyaz kisimdan kesim yapin cok da huylandirmamak lazim

Miril

Pembe gözüken yere dokunmadığınız takdirde bir şey olmaz korkmayın ben sürekli kesiyorum sürekli dediğim yani uzadıkça sorun olmaz yani pembe yere dikkat edin sadece yeterli :)

Bayanminnak

Benimki de hareketli ama uykusunun en dalgın olduğu anında hallediverdim

Bayanminnak

Ellerine sağlık

Bayanminnak

Ay ne ellerine sagligi ,teşekkür ederim olacak o. Kusura bakmayin

Senaaaaaaaa

Ben veterinere kestiyorum benim Kızım ve Oğlum çok hareketli Allah korusun yanlış bir yerine kesirim birde

KedimVar

Benimkiler de çok hareketli tek başıma ikisinin tırnaklarını 5 dakikada anca kesiyorum. Oysa vet 10 saniyede hallediyor. :/

Zeytinlicorek

Yeni soru açmayayım buradan sorayım, normal tırnak makasıyla kesilebilir mi?

KedimVar

Ben kedi tırnak makası almadan önce bir süre kesmiştim.

KedimVar

Ama kedi tırnak makası işi çok kolaylaştırıyor.

Zeytinlicorek

Teşekkürler. :)

bolt

Eğer dibe girerseniz kıkırdagi kesip kanamaya yol açabilirsiniz ben kızıma yapmıştım küçücük kuş o kanamaya dayandı bünyesi kuvvetliydi demek ki hayatta kaldı iki haftada bir keserseniz kendiniz için daha sağlıklı olur:)
İki

Bayanminnak

Canım kesilmez. Yani kesme. Onların tırnakları sivri. Bizimki gibi degil. Ve bizim makaslar düz. Kessen dahi,gene her yere tırmanmak isteyeceği için tırnakları çatlayıp kırılacaktır