2.Karma Farklı Veterinerde Yapılır Mı?

Pollythelilly

2.karma aşının zamanı geldi.Şehir dışına çıktığım için kendi veteriner hekimimize yaptıramıyoruz.Beklersek de 21günü aşmış olacak.Tekrar baştan başlanıldığını söyledi böyle bir durumda.İlk aşıları olduğu için fazladan aşı yüklemesi de yapmak istemiyorum.Farklı bir veterinerde yaptırmamın herhangi bir sakıncası var mı?

5 CEVAP

altunsila

Ben de farklı veterinere yaptırdım, aşı markasının aynı ya da farklı olması bir kriterdeğil.

Aleynademirtas

Bildiğim kadarıyla aşıların farklı markaları oluyor ve karma aşısı yaparken farklı marka kullanmak daha iyi demişti bir veteriner hekim o yüzden sorun olacağını düşünmüyorum bence olmalı 2.aşısını

beyzathemoc1

gittiğiniz yerde 1. doz karmanın hangi marka olduğunu söylerseniz ona göre yaparlar farklı marka için belki farklı bekleme süresi gerekebilir veteriner sorun olmaz yani

Azemm

Bir değişim olacağını zannetmiyorum. Bir sorun yaşamazsınız

buusracikk

Aynı marka yapılırsa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Karnesini de yanınıza alın veterinere gösterirsiniz