Kedim 1 Yaşında 4 Kilo Sizce Kısır Mama Ya Geçmeli Miyim Şuan Kızgınlıkta Henüz Kısırlaştırmadım

Mikimik

Nd prime kitten kullanıyorum bebekliğinden beri, nd tahıllıya geçiş yapmak için kısırlaştırmış olmak gerekir mi sizce yoksa normal de de tüketebilir mi?
(Kızgınlığının geçmesini bekliyorum kısırlaştırmak için)

6 CEVAP

simbakedi

kisirlastirinca gecin gerek yok. ayrica kizginlikta da kisirlastiriliyor erkek kediler

Kilosu iyi gibi. Baktınız kilo alıyor yetişkin ya da diet mamalara geçin. Kısır kedi mamalarında fosfor ve magnezyum oranı daha düşük, kısırlaştırılmadan geçemeyin. Kızgınlıktayken de ameliyat yapılabiliyor erkek kedilerde bu arada

altunsila

Yakın zamanda kısırlaştıracaksınız ama şuan elinizdeki mama bitmek üzere, birkaç gün gün için şuanki ammasından almak istemiyorsunuz gibi anladım ben soruş tarzınızdan. Eğer böyleyse birkaç gün kısır değilken kısır mama tüketmesinde sıkıntı yok aslında ama yine de mama değişmiş sayılır. Mama değiştirmek de kedilerde geçiş sürecinde bağışıklı düşüklüğü yaratabiliyor maalesef, ishal falan olabiliyorlar malum. Bence kısırlaştıktan sonra bir süre daha güncel mamasını kullanabilir, operasyon bittikten sonra sıradaki alışverişinizi ksıır mama olarak yapmanızı tavsiye ederim.

Palyaco

Kisirlastirmadan kisir mama kullanmayın erkekse kilosu iyi dişiyle kilo fazla ligh mamaya gecebilirsiniz

Mikimik

Erkek kedim, teşekkür ederim 🙏 ☺️

Mikimik

Cevap yazan herkese teşekkür ederim ☺️