Çam Peleti Konusunda Tereddütlerim Var

merhaba öncelikle çam peletine geçmeyi düşünüyorum ama biraz kafa karışıklığı yaşıyorum

  1. koku
    koku konusunda tereddütlerim var koku yapar mı

  2. çiş / kaka kontrolü
    5 aylık sarman oğlum var ve erkek olduğu için böbrek rahatsızlıklarına daha yatkın olduklarını duymuştum çişini kakasını nasıl kontrol edebilirim

  3. ekonomik mi
    mamalara inanılmaz zam geldiği için kumun maliyetinden biraz kısıp mamaya daha çok odaklanmak istiyorum çünkü asıl sağlığı mama veriyor kedilerimize bu yüzden ekonomik olması önemli benim için

ayrıca çam kokusu ciğerlerine zarar verir mi hep kokusuz kullandım ya da zarar vermese bile yadırgar mı

alıştırma işini nasıl yapacağım
ve son olarak nasıl ve ne kadar süre de temizlemeliyim nasıl rahat ederim lütfen merakımı giderir misiniz

7 CEVAP

beyzathemoc1

1-çam peleti çok güzel koku tutuyor bence mis gibi hafif bi çam kokusu ama keskin değil onun dışında kaka çil kokusu yok
2-gözünüz alışana kadar biraz zor olabilir ama ondan sonra kan parazit vs farketmesi kolay 1 aya alışırsınız
3-ben şu an cats lucky green kullanıyorum 14 litre 2 kediye 1,5-2 ay yetiyor 60tl 1 kediye daha uzun süre gider memnunum ama kabın en dibine yaptığında topak parçalanıyor en dibe yapmadığında sorun olmuyor
4-çam kokusu doğal olduğundan parfüm olmadığından zarar vermez ciğerlerine

sadece alışırken biraz zorlanırsınoz her gün kullanılmış bentonitin üstüne 1 avuç pelet atın alışır

gulsump

daha önce tavşanım için kullanıyordum çok güzel bir çam kokusu oluyor çiş kokusu asla yok. ben dağılan paletten kullanıyordum topaklanan için bir şey diyemeyeceğim

beyzathemoc1

benim kumum balkonda duruyor eve kesinlikle 1 gram kokmuyor ama temizlediğinizi direkt atın klozete ya da çöpe yoksa durursa o koku yapar

duman_cat_world

Çam peleri dogal cam kokuyor biizm kullandigimiz Orga Kitty selülöz gibi kokuyor. hiç koku olmuyor valla.

🤑🤑 Orga kitty kullandigimiz zamanlar aylik kum masrafimiz 15 tl ydi. topaklananlar maalesef ki bentonitten pahali. ben 25 kg luk cuvalda trndyoldan aliyordum. 50 tl ye. gayet uygun.

teşekkür ederim öneriniz için koku tutması şu yüzden önemli evimiz küçük olduğu için odamda duruyor kumu haliyle koku önemli hale geliyor

baya uygunmuş hemde

Pollythelilly

Benim de odamda duruyor.Kaka yaptıktan hemen sonra kakasını klozete atıyorum koku yapmıyor böylece.İdrarı da zaten pelette koku yapmıyor.Aksine çam kokuyor odam.