Gözü İltihaplı Yavru Kedi

DidemCan

Sokakta 1 aylık yavru kediler vardı bir tanesinin gözü iltihaplıydı alıp veterinere götürdüm cinsi tekir 2 tane damla ve şurup verdi 1 hafta tedavi süreci varmış bende eve aldım annesinin yanına bırakamadım sürekli gidip ilgilenemem diye. Pireleri varmış pire damlası da yaptı. Ama sorun şu ki evde kedim var 4 yaşında tekir. Ayrı odaya koydum ama yavru ortada gezindiği için çarşafta pireler gördüm. Silkeledim odayı da süpürdüm şimdi kutusunda duruyor. Kendi kedim de fark etti ede başka bir kedi olduğunu ve biraz garip davranıyor kaçıyor. Ne yapmalıyım gerçekten çok zorluyor :((( hem pire sorunu hem de kendi kedimin davranışları

3 CEVAP

AhsenAise

Köpüklü halde beklemenin amacı pireler köpük içerisinde boğuluyor,yahut sersemliyor ve siz o halde iken tararsaniz epeyce pire gidiyor kedicikten

AhsenAise

Pire için ense damlasi ise yaramıyor,zaten minicik bedenlerine bir dünya kimyasal enjekte ediliyor karma ,lösemi,vs , veterinerde pirelenen kedimi sıcağa yakın su,Arap sabunu,yahut zeytinyağli sabunla iyice köpükleyip köpüklü haliyle yaklaşık beş dakika bekletip iyice durulayın ,su ile seyreltilmis sirke ile duruluyordum,günde bir kaç kez pire taragi ile tarayip ,tarafa gelen pireleri deterjanli suya atarak kısa sürede temizledim kedimi,
Not; banyo hafta da bir temizlenene değin , sirkeli su ile duruladiginizda sabun artıkları temizlenip,çok hassas olan kedinizin cildi de tahriş olmuyor

DidemCan

Kendi kedime de geçti sanırım kaşınıyor biraz ense damlası damlatmıştım ona da ama anlamadım nasıl olabiliyor. küçük kediyi sahiplendireceğim ama kendi kedimde de varsa umarım kurtulabilirim pirelerden