Yavru Kedi Tuvalet

DidemCan

1 aylık kediyi tedavi etmek için eve aldım ama tuvaletini yapmadı sabahtan beri sütünü içirdim ama tuvaletini nasıl yapıcak ya da nasıl yaptırıcam hiçbir fikrim yok yardım eder misiniz

9 CEVAP

Renklipati

Nemli bir pamukla poposuna dairesel hareketlerle masaj yapar gibi yaptırın çünkü anneleri onları yalayarak yaptırıyor daha ufak olduğu için

buusracikk

Ben de 3 tane yavru kedi büyüttüm şu an 4 aylıklar. Anneleri 1 aylık bile yokken bırakıp gitti 20 25 günlük olduklarında tuvalete alıştırmıştım. Tuvalete alıştırmak için kum kabına koyun eşelettirin bu işlemi 3 4 kere deneyin tuvaleti geldiğinde mutlaka kendisi girer yapar. Eğer kum kabı yoksa pamuğu ılık suyla ıslatıp hafif hafif poposunu silin anneleri de böyle yaptırır yavrulara tuvaletlerini.

Warriorsans

Bir pamuğu ıslat suyunu sık nemli olsun poposuna masaj yap karnına da parmaklarınla masaj yapabilirsin hala yapmıyorsa kabız olmuş olabilir zeytinyağı içirebilirsin. Hala yapmazsa veterinere gitmeni öneririm

duman_cat_world

tuvalet yerini gosterin ulasilabilir kolay bir yerde olsun. patilerini tutup kumu kazdirin. tuvalet egitimini vermis oldunuz :) tuvaleti gelince yapacaktir.

gulsump

Bir pamukla tahriş etmeyecek şekilde poposuna masaj yapmanız lazım, anneleri de yalayarak yaptırıyor tuvaletlerini, pamuk o işlevi görür

DidemCan

Pamukla poposuna masaj yaptım 3-4 defa ama işe yaramadı zeytinyağı falan demişler onu da denedim o da işe yaramadı kuma koyup patilerini de sürttüm ama kumu yemeye çalıştı ve yine olmadı :((

theyusra

1 aylık kedinin tuvaletini annesi yaptırmaz ne diyorsunuz 🤦‍♀️ kediler 3 haftalarını bitirdikten sonra kendileri gitmeye başlarlar eğer her şeyi denemenize rağmen tuvaletini yapmıyorsa bir sıkıntısı var demektir ama pamukla poposuna değil karnına masaj yapacaksınız yanlış mı yazdınız bilmiyorum ama. kumu hiç tanımadığı için yemeye çalışması normal, her tuvaleti geldiğinde kuma götürüp kazdırmaya devam ederseniz alışır. bir de şöyle bir şey var kediler tuvaletlerini yaparken izlenmekten hoşlanmaz eğer yapıyor mu diye bakıyorsanız bu yüzden de yapmıyor olabilir ✍️

DidemCan

Karnına da masaj yaptım da işe yaramadı bugün tekrar bi veterinere gider sanırım

Duygukalyon

Benim kedimde 1 aylık popsunu pamukla veya ısltlmş kulak çubğyla dairesel harektlrle oavlyrm o zmn yapıyor