Kedim Öksürüyor

Warriorsans

Kedimi 1 yaşında sokaktan aldım ve öksürüğü hapşırığı burun akıntısı var. Aynı şekilde eskiden beraber yaşadıkları kardeşlerinde de var. Veterinere götürdüm antibiyotikli iğneler kortizonlu iğneler oldu 10 gün tedavi gördü ama iğneleri antibiyotiği bıraktığımızda tekrar öksüğü hapşırığı artıyor. Hava makinesi de kullanıyoruz. 7 gün boyunca azro isimli antibiyotik de kullandım geçmiyor bir türlü hayvancağazın öksürüğü burun akıntısı vs. Veterinerimiz üniversiteye sevk ederiz dedi ama arabamız yok otobüsle 2.5 saat yol gidiş geliş 5 saat bu hayvan nasıl çeker o yolu sarsıla sarsıla. Ne yapacağımı bilmiyorum belki bilgisi olan vardır diye yazmak istedim

12 CEVAP

Cook

Kan tahlili elinizde varsa lökosit sayısı nasıldı bakar mısınız,wbc olarak yazar sonuçta

Hayır iyileşmeden karma aşı yaptırmayın

Duygukalyon

Benmikde öylede başldı 3 haftlk kedim iç parazit çıktı çok kötü oldu şurp içirdilr 1.5 aylk olnca getr parzt aşılarını yapalım dedilr

buusracikk

Viral enfeksiyon olmuş olabilir karma aşı denilen 2 doz halinde yapılan aşılar var viral hastalıklardan da koruyor bu aşı kediniz tamamen iyileştikten sonra yaptırabilirsiniz. Çok geçmiş olsun

Biber2021

Kan tahlili almadı lazım bence antibiyotik fayda etmiyorsa bu arada kedi boxun icinde 5 saat kalabilir 10 saatlik yolculuk yapanları duydum otobüste

Warriorsans

Kan tahlili röntgen vs her şeye bakıldı Zaten ama ne kullansak yaramıyor. Parazit sorunu vardı ama artık yok aşı oldu.

Latahzen27

Karma aşisi yaptrman gerek yani viral enfeksiyon geciriyor kedin alerjik bu durumlar yoksa kedinin durumu cok kotu olabilir baktgm kedilerden biliorum

Ozzey

Merhaba
Hastayken veterinerler karma asisini yapmaz. Yapani gormedim. Veteriner takibi devam edecek mecbur. Tam donanimli hastane bulursaniz ona goturun gecmis olsun.

Warriorsans

İlk veterinere götürdüğümde bütün kan değerleri alt üst olmuştu, tedavi sonunda tekrar bakıldı şuan her şey olması gerektiği gibi ama şuan yanımda değerleri yok. Değerler normale dönmesine rağmen geçmiyor öksürük hapşırık burun tıkanıklığı vs ilaçları bıraktığımızda artmaya başladı 3 kez tekrar başladık ilaçlara her seferinde bırakır bırakmaz tekrarladı. Sürekli kullanılan ilaçlar da değil ki antibiyotik vs ağır baya

Warriorsans

İlk veterinere götürdüğümde bütün kan değerleri alt üst olmuştu, tedavi sonunda tekrar bakıldı şuan her şey olması gerektiği gibi ama şuan yanımda değerleri yok. Değerler normale dönmesine rağmen geçmiyor öksürük hapşırık burun tıkanıklığı vs ilaçları bıraktığımızda artmaya başladı 3 kez tekrar başladık ilaçlara her seferinde bırakır bırakmaz tekrarladı. Sürekli kullanılan ilaçlar da değil ki antibiyotik vs ağır baya

Minigimmm

Merhaba, bağisiklik takviyesi kullaniyor musunuz. Burda yine bir kedi sahibi ayni sorunu yaşiyordu zoovital'in immunovital hapini tavsiye etmistim çok etkili oldu toparladi baya. Icerisinde;

EKİNEZYA
BETAGLUKAN
PROPOLİS
C VİTAMİNİ
ÇİNKO
MÜRVER var. C vitamini üst solunum yollari enfeksiyonuna birebir zaten betaglukan ise bağisikligi destekleyecek. Geri kalaniyla birlikte kisacasi harika bir ürün

https://zoovital.com/urunlerimiz/immunovital-20-gr-60-delicious-tablet

Sizin surekli bagisiklik takviyeleri ile desteklemeniz gerekiyor. Bağisiklik dustugu an patlak veriyor demek ki. Özellikle kışa girerken kullanmak gerekir. Gecmis olsun

Warriorsans

Bir sürü ek vitamin vs kullanıyoruz lizin sprey, biofeline urinary ki bunun içinde de C vitamini vs var, gimcat multivitamin, malt macun, ara ara balık yağı takviyesi de veriyorum. Önerdiğiniz zoovital ürününü bende almayı düşündüm ama şuan bunun için bütçem kalmadı öğrenciyim ve kediciğin çok fazla masrafı var :(