Karma Aşı 2.Doz

buusracikk

Merhabalar, 4 aylık 2 kedim var karma aşının 1.dozunu oldular aşıdan 2 hafta sonra iç parazitten 2 gün boyunca serum aldılar toparlanmalari baya uzun sürdü o yüzden 2.dozu yaptırmadım aradan da yaklaşık 1.5 ay geçti. 1 ve 2.dozun arası 21 gün diye okudum, 2.dozu yaptırmak için hafta içi götürmeyi düşünüyorum. Aradan 1.5 ay gibi bir süre geçtiği için 1.dozun tekrarlanması gerekir mi yoksa direkt 2.doz yapılır mı?

4 CEVAP

Seymaaacaan

Evet maalesef tekrar 1. Doz yapılması gerekiyor. Ama yine de hekiminize danışmakta fayda var markaya göre değişiklik gösteriyor olabilir

Evet 1. Doz tekrar yapılıcak maalesef.
En ideal süre 2 doz arası 15 gündür.
En geç ise 21 gün.
Araya daha uzun süre girdiğinde ilaç doping yapar ve 2. Dozla tam koruma sağlar.
Maalesef sizin 1. Dozun etkisi geçmiştir ki 2. Dozu bile direk yapsalar etkisi olmaz.
Veterinize sorun aynı cevabı alıcaksınız büyük ihtimalle.

Aleynademirtas

Merhaba ben de köpeğime karma aşısı yaptıracağım ama 3 doz yarıçapını ve her seferinde 100tl alınacağını söyledi bu normal mi cevaplarsanız sevinirim :)

buusracikk

Merhaba. Köpeklerin aşıları hakkında bir fikrim yok ama kedilere 2 doz yapılıyor. Fiyat normal burada da 100 tl karma aşı. Geçmiş olsun :)