Kedim Kusuyor 2 3 Günde Bir

Merhabalar,
1 yaşında british erkek kedim var. sürekli kusuyor doktora götürüyorum yemeğini değiştirdik yok işte şu macunu alın yalatın belki tüyden dolayı olabilir diyorlar anlamıyorum belki aranızda bir kedinizde böyle kusmuştur caresi var mı acaba

11 CEVAP

Renklipati

Kusmuğunda tüy yumağı varmı yada tüy mü kusuyor tam belli değil.. şayet öyleyse malt miktarını tüpün arkasında yazana göre değil de biraz miktar arttırarak verin birde hangi maltı kullanıyorsunuz

_SeNa

Düzenli olarak malt kullanın tüy yuttuğu için olabilir

@buduu aslında hep royal canin british kullanıyordum sonra vet royal canin hypoallergenic kullanmamı istedi şuan onu kullanıyorum.

@Renklipati öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bazı zamanlar tüy kusuyor ama bazı zamanlar sadece mamasını kusuyor hiç çiğnenmemiş şekilde bazen de sadece sarı kusuyor. kullandığım malt GimCat Malt-Soft Anti Hairball

buduu

en sondaki fotoğrafa bakicak olursak tüy kusmuş gibi maltini biraz fazla verseniz daha iyi olabilir ,bir de bazen mama kusuyor demişsiniz mamasını beğenmiyor olabilir ya da sık sık mama değişimi olduysa da kusuyor olabilir,vetiniz macun yalatin falan demiş yani demek ki sindirim sıkıntısı yok ama içiniz rahat değilse başka bir vete de gözüküp durumunuzu anlatın geçmiş olsun

MunevverOzturk

2.resme benzer sekilde benim kizim kusmustu eselemistim tuy kusmustu malt kullanmama ragmen veterinerim arada kediler kusabilirler bu normaldir demisti ama bu sürekli hale gelirse gunde 1 2 ye cikarsa mutlaka götür demisti o kusmadan sonra daha da kusmadı kedim ama sizinki sürekli kusuyormus eger mide ve yemek borusu vs tıkaniklik varsa sürekli kusuyor olabilir benim diger kedim o sekilde ameliyat gecirdi sikayetimiz surekli kusmasiydi bir toka poset vb. Seyler yutup bagirsak ya da yemek borusunu tıkayabiliyor bu yaramazlar :(

defneb

Kusmugunda tuy varsa malt kullanin

defneb

Kusmugunda tuy varsa malt kullanin

Renklipati

Maltın ız iyi kaliteli biraz miktar arttırın,birde sinderemiyor mamayı, değişim için farklı mamaya geçmişiniz, düzelme olmazsa bir kaç gün içinde yine bence mide sindirim destekleyen mamaya geçin genellikle virbac verirdi veteriner maması dır size RC vermiş

kadergundogdu

hergün malt kullanın ve 2-3 cm yerine 4-5 cm verin bir süre sonra normal2-3cm kullanınn

Warriorsans

Malt miktarını arttırabilirsiniz ama tavsiyem farklı bir veterinere de götürmeniz belki farklı bir sorun vardır. Ayrıca royal canin mamayı çok önermem