Sokak Canlari İcin

simbakedi

merhaba arkadaslar. kafamda bu sokak kedileri icin birkac plan yaptim da bana biraz yol gosterirseniz sevinirim bazi konularda :D
• oncelikle bizim kedilere econature yavru kedi mamasi almayi dusunuyorum. icerik olarak iyi degil ama butcemi fazla asiyor diger mamalar en azindan ac kalsinlar istemiyorum. iyi bir mama olmadigi icin naturon yas mama ile karistirmayi dusunuyorum elimden geldigince. petlebi hediyesi gelenleri cok begendiler o yuzden devam edicem bir sure buna ama daha uygun fiyatli guzel icerikli 400glik yas mama oneriniz varsa yazarsaniz cok sevinirim.
• ikinci olarak petlebi hediyesi vets plus vitamin var. haftada 1-2 kere de mamalarina bunu karistircam benim evde fazladan vitaminim var zaten. ayrica aminosol alip sularina katmayi dusunuyorum arada. ama aminosolu nasil kullanmam gerektigim hakkinda hicbir fikrim yok :D ne kadar damlatmaliyim ya da kac kere kullanmaliyin haftada. bilgisi olanlar yardimci olursa cok sevinirim. dondurma kabina koycam ona gore bir sey soylerseniz cok iyi olur. bir de almam gereken urun bu degil mi yanlis olmasin: https://ty.gl/w2dcuql6j (baska bir versiyonu falan var mi bilmedigim icin)
• elimden geldigince haslama tavuk vs vermeye calisirim ama akliniza yapmam gereken baska seyler geliyorsa yazarsaniz cok sevinirim gercekten.

15 CEVAP

diablerose

simbacim 6 yumurtayi yarım su bardagi suyla beraber cirpip bu karisimi pisirip bi nevi suyla pismis omlet yapabilirsin kedilere vermek icin. hatta sicakken 1 teneke insan icin olan ton baligiyla karistirip sogutabilirsin de. ve bu karisimin maliyeti 13 tl olup 9 kediyi mis gibi doyurur :) ton baligini a101den alirsan Wawa Ton Balığı 2X160 G 16TL :D

Warriorsans

Ben evde yaş mama yapıyorum hem içeriği çok besleyici oluyor hemde çok uyguna geliyor 500 gr tavuk ciğeri 500 gr tavuk eti 1 kabak 1 havuç 1 patatesi üzerini geçecek kadar suda haşlıyorum. Altını kapatır kapatmaz 1 yumurta kırıyorum sıcağıyla pişiyor zaten yumurtanın kabuklarını da koyuyorum. 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal da ekleyip blenderdan geçiriyorum Biraz çiğ ıspanak türü yeşillikler de ekleyebilirsin. Kıvamı ilk başta çok koyu kıvamlı bir çorba gibi oluyor. 1 gece dolapta bekleyince katılaşıyor baya. Bizimkiler sıvı da katı da bayıldılar. Bir veterinerden almıştım tarifi yapıp buzluğa atıyorum lazım oldukça çıkarıyorum Pratik oluyor

Ozzey

Merhaba
Onceden enjoy aliyordum. Sonra carrefourun jetix mamasi var ondan kullandim. Artik mecbur biraktim dagitmayi. hem surekli hayvan seven ve sevmeyen insanlarla ugrasiyorum. Seven gelip yavru kedi birakiyor surekli. Sevmeyen dirdiri kavgasi bitmiyor. Muhtarla karisi da sevmiyor. Kadin ne zaman gorse basliyor avazi ciktigi kadar bagirmaya bu hayvanlar da her yere bok yapiyor vs... ugrasamiyorum artik bunlarla. Allaha havale ettim. Simdilik sadece kendi kapimda iki kediye bakiyorum. Zaten onlara da koyarken bir bucuk atiyorum cunku aksam kopek geliyor kedi varsa sansi kalmiyor hayvanin. Mecbur kapiya da cok su mama koyamiyorum. Bitane cok sevdigim simsiyah biyikli kasli dunyalar tatlisi kedi vardi. Gecen yil cocuklari öldü kopek elinde gecen hafta da o öldü yine kopek saldirisindan.bir tane yavrusu kaldi bir yasinda bir de onun yavrusu. Ondan artik kapi onune cok bir sey koymuyorum.

aleynakosif

Mama olarak King balikli mamasını önerebilirim 15kg daha önce sokak kedilerinde ve kendi kedilerimde kullandım. Bayıla bayıla yediler. Uygun fiyatlı bir mama ve bereketli kullan kullan bitmiyor. Çok güzel düşünmüşsün ama kedi sevmeyen cani çok insan var ne yazikki ya mamaları döküyorlar ya da içine taş atıyorlar. Çok dikkatli olmak gerekiyor.

tyguler

evet migrosta var :))

tyguler

mırmır yaş mamalar icerik olarak gayet guzel onlara bakabilirsiniz fiyatlarini bilmiyorum su an.

simbakedi

@aleynakosif ben sansli bir mahalledeyim ya her kosede hayvan besleniyor. kotu insan her yerde var ama bir sekilde karsi cikmaliyiz yani. oneriniz icin tesekkurler degistire degistire alirim o zaman❤️
@tyguler cok sagol bakicam ona da sanki migrosta vardi

Renklipati

Bende animosol hakkında bilgi vereyim dondurma kabı büyük olduğu için 7 damla damlatsan yeterli suya, haftada 2 kez versen kafi olur, zaten vitamin maltta koyacaksın mamalarına..

AhsenAise

Milo mama aldım en son ,malum bütçemizi zorluyor mama fiyatları,her kediye ayrı veriyorum toplamda 17 kedim vardı ,şuan 9 adet kaldı (köpeler boğdu,araç ezdi ) her birine bir avuç mama döküp üzerine 3 damla aminosol damlatiyorum ,eğer bütçem varsa tavuk ciğeri püresi yapıp içine ekmek ekleyip rondodan çekip veriyorum ,bütçem müsait değilse b i m de ki sosislerden alıp veriyorum,evet saglikli değil ama maddi olarak tukendik,ac kalmasınlar tasasindayiz, aminosol suya damlatildiginda bazı kediler içmiyor suyu mamalarina damlatın ,Allah güzel niyetinize göre yolunuzu açık etsin

Palyaco

Guzel bir düşünce ben mystic alıp her hafta veriyorum cayirova mesire alanında kedi evleri ve mamaliklar var petlebiden gelen her yas mamayi veriyorum suan gene biriktirdim 15 adet var yarın hepsini vericem canlar yesinler

simbakedi

@diablerose aylik 400tlye yakin sokaktakilere ekstra harcayamam maalesef. her gun beslemek istedigim icin mama aliyorum. zaten arada ben de tavuk vs haslayip oyle goturuyorum ama cok masrafli oluyor. ayrica oyle gorunce daha cok kedi gelir mama yemeyecekleri icin bu sefer masraf da artar.
@Ozzey gercekten herkes kotu bu devirde. iyi insanlar olarak bir de hayvanlarin elinden tutmaya calisiyoruz cok uzuluyorum :(

simbakedi

@Renklipati sagolunn❤️❤️❤️

simbakedi

@Warriorsans zaten bir sure kendim yas mama yapabilirim ama sonrasinda universite acilacagi icin hazirlamakta zorluk cekebilirim ama tarif icin cok tesekkurler deniyim bunu da :))
@AhsenAise ben de sularinda fark etmezler kopek de icer belki diye dusunmustum icmeyen giciklar varsa oyle yapiyim o zaman :D cok sagolun zaten yas mamayla karistiracagim icin aminosol dinlemezler diye dusunuyorum :))
@Palyaco bizim mahalle kedisi ne yer ne icer bilmedigim icin bu mamayi yiyormus sordum, ona ek takviyelerle besliycem artik

duman_cat_world

Yaş mama olarak Mırmır alabilirsiniz içerik/fiyat performansı yüksek. 400 gr dı sanırım. Naturonla dönüşümlü kullanabilirsiniz.

Vets plus vitamin mamalarına karıştırmanız çok iyi olur. Eğer aminosol alacak bütçeniz varsa aminosol yerine daha kaliteli bir mama alabilirsiniz.

Ben sokaktaki kedileri beslemede Pawpaw ve Bestpet kullandım. Uygun fiyatlı, balık yağı ve tavuk yağı içeren mamalar bunlar. Enjoydan falan daha kaliteli. Neredeyse fiyatları da aynı. Bizimkilere de severek yediler. Deneyebilirsiniz. 🤩

simbakedi

@duman_cat_world aminosolu 20-25 tl arasi gosteriyor her yer. bu mamaya 20-25 ekleyince de fazla kaliteli bir mama bulunmuyor maalesef :D protein orani az da olsa fazla olsun diye yavru sectim zaten bu mamada da :D ama cok tesekkurler bestpeti iyi hatirlattiniz ona da bakicam❤️