Mama Konusunda

Toscana

veteriner proplan junior ve royal canın junior tavsiye etti proplan la başladık royal canınla devam ettik 4 aylık oldu
memnunuz fakat buyuduğunde hangi mamayı kullanmalıyım bu markaların mamaları hakkında yorumlara baktığımda buyudüğünde kullanmayın yazılmış bir mamanın içeriği nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyiz yaş mama kullanırsak hangi markaları kullanmamız daha iyi olur
yaş mama olarak ta tavsilerini yazarmısını ad kullandık bir süre veterinerden gelişimi geriydi annesiz kaldığı için yeni yeni toparlandı teşekkür ederim yorumlar için şimdiden

4 CEVAP

dollfacepersian

Yasement'e katılıyorum.İllede tahılsız mama kullanmalı diye bir şey yok. Tahılsız mama ağır geliyorsa, doğal yollarlakorunan,et kaynağı belli,magnezyum,fosfor, kalsiyum ve vitamin oranları güzel tahıllı bir mama da kullanabilirsiniz. Ben şuan N&D nin tahıllı mamasını kullanıyorum mesela.
Arkadaş kedili bir hayat bloğundan bahsetmiş,bende oradaki kriterlere göre kedi maması seçiyorum. Ayrıca blogdaki diğer yazıları da okumanızı tavsiye ederim. Çok güzel ve doğru bilgi içeren yazılar:)

yasement

Acana orijen nd icerik olarak iyi kabul ediliyor ama veterinerlerin gorusleri ve forumlarda kullanicilarin cogunun yazdigina gore ev kedilerine agir geliyor. Benim kedime de nd agir geldi mesela. Benim gorusum yetiskin oldugunda icerige cok fazla takilmadan butcenize uygun, kedinizin ihtiyaclarina uygun bir premium mama ile devam etmeniz ve mumkunse ayni mamanin cesitlerini donusumlu almaniz. Hills ton balikli birkac paket kullanip sonra hills tavuklu birkac paket kullanmak gibi. Yas mama tavuga alerjisi yoksa bozita oneririm ama 4 ayliksa animonda kitten animonda baby pate de olabilir.

betulaltundal

https://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/
Buraya bakıp erkenden bunları öğrenmenizi tavsiye ederim, çünkü hala herkesin uzun uzun tartışabileceği bir muamma mama konusu.. N&D kullanıyorum ben ve memnunum ancak her mama her kedide aynı etkiyi vermeyebiliyor. Pro plan ve royal canin pek iyi mama sınıfına girmiyor kedi sahiplerinin gözünde maalesef

Toscana

Teşekkürler verdiniz bilgiler için hemen okuycam hayırlı geceler