Tuvalet Problemi

Kedim (tekir/kısırlaştırılmış dişi) bazen tuvaletini bazen evin içinde farkli yerlere yapıyor. Kumunu her daim temiz tutmamıza rağmen bu alışkanlığından vazgeçmiyor. Bazen verstiyerde ayakkabıların olduğu yere çişini yapıyor. Bugün de yıkanacak çamaşırların üstüne hem kakasını hem de çişini yaptı. Nasıl vazgeçireceğiz?

6 CEVAP

Warriorsans

Kediler normalde kolay kolay kum dışı yerlere yapmaz. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? İdrar yolu sorunları yaşıyor olabilir. Suyunu çeşmeden vermeyin ve tuzlu mamalar vermeyin. Urinary destek ürünleri kullanabilirsiniz. Tabii sorun bundansa

Superisi814

Merhaba,
Bunun o kadar cok nedeni olabilir ki..Bahsettiginiz bir aliskanlik degil, yolumda gitmeyen bir seylerin göstergesi.
Kediniz strese girmis olabilir,kum kabi siz fark etmeseniz de sallaniyor olabilir, kedi tuvaletini gözden irak bir yere koymussunuzdur ve o bundan hoslanmiyor olabilir.Sizin icin temiz sayilan tuvalet onun icin yeterince temiz olmayabilir.Insanlardan kat be kat fazla koku alirlar.
Idrar yollarinda herhangi bir sorun yasiyor olabilir.Bazen sacma gelir ama kabin olduğu yere erisememis ve daha fasla tutamamis olabilir.
Belki kum kabini yeniden temizleyip arindirip, yerini degistirip, sallanip sallanmadigini kontrol etmeniz gerekir.Bir fark yaraticak mi gozlemlersiniz.Ayni sekilde farkli bir yeri secmeden once onu korkutan , endiselendiren ani bir yuksek ses, eve disaridan gelen biri oldu mu, düşünün.
Eş zamanli olarak hekiminizle görüşün ki belkide fizyolojik bir nedendir.
Kolay gelsin..

Warriorsans

Kediler normalde kolay kolay kum dışı yerlere yapmaz. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? İdrar yolu sorunları yaşıyor olabilir. Suyunu çeşmeden vermeyin ve tuzlu mamalar vermeyin. Urinary destek ürünleri kullanabilirsiniz. Tabii sorun bundansa

_kklkmlk

Çeşme suyundan ne olur ki

Palyaco

İdrar yolu rahatsızlığı olur kireçli çeşme suyu

AhsenAise

Parktan yavru bir kedi aldık eve ,sevgimizle bogduk resmen , simsiyah şirin mi şirin birşey ,mama beğenmez ,her çeşit mama alırız ,evde yaparim nazlanarak yer ,tuvaleti tertemiz banyoda , banyo evin ortasında kapısını açık bırakıyorum,ama bu sıpa yataklarimiza ,mutfak halisina ,heryere küçük/ büyük tuvaletini yapıyordu,hiç kizmadik hatta herşey normalmiş gibi davrandık ,aylarca sabırla bekledik ,sonra sokagimizdaki kedilerin yanına bıraktık ( TABİKİ SİZ YAPMAYİN ASLA ) bu sıpa bir mutlu bir mutlu,o ağaç senin bu balkon benim geziyor acıkınca da gelip yemeğini yeyip gidiyor,veteriner bir arkadasima anlattigimda bazı kedilerin asla ev ortamına alisamadiklarini tepki olarak tuvaletlerini eve yaptıklarını ,hatta bazılarının kustuklarini söyledi ,şuan hala sokagimizda hala mamasını yer bizi selamlar gider ve hala çılgın sıpa