40 Günlük Yavru Kediye Ne Yedirilir

moonssalute

Sokakta annesi öldüğü için yalnız kalan 40 günlük yavruyu sahiplendirmek için eve aldım. süt tozuyla beslemeye çalışıyorum yemiyor, ev yapımı yoğurt veriyorum az yiyor ve doymuyor, yaş mamanın sindirimi zor olur dedi veteriner onu da vermiyorum. Kuru mamayı iştahla yiyor fakat çiğnemeden yutuyor hepsini bu yüzden korkuyorum yedirmiyorum, süt tozunun içine kuru mama koyuyorum yumuşasın da yumuşak yesin diye öyle olunca da yemiyor. Ben bu yavrunun karnını nasıl doyurabilirim?

7 CEVAP

Warriorsans

Kaliteli bir ezme yaş mama alın exculision olabilir yada uygun fiyatlı olarak obivanda öneririm. Hiçbir sorun olmaz yedirin. Kuru mamayı da kaynar suyla ıslatın çatalla ezin oda sıcaklığında verin. Arada yoğurt da verin hepsi iyi gelecektir

Lils

Yaş mamanın sinirimi daha kolay aslında. Kısırlaştırma sonrası yaş mama tavsiye edilir o yüzden. Yaş mama ya da kuru mama verebilirsiniz.

cat_expert

40 gün kuru mama için uygun sayılır.

süt tozu ile yumuşatıp püre haline getirip verebilirsiniz. 55-60 günden sonra artık dişleri mamayı kıracak seviyeye gelir, zaten kitten mamalar genelde yumuşak oluyor ağzına aldığında yumuşayacaktır.

theyusra

kuru mama yiyorsa kuru mamayı tavuk suyuyla ıslatıp verebilirsiniz, ama yaş mamanın sindirimi daha kolay yani veteriner neden öyle demiş bilmiyorum. sütü içmiyorsa da zorlamayın sütten kesilmiş demektir, o zaman reddetmeye başlıyorlar çünkü.

Pollythelilly

Tavuk ciğer balık haşlayarak suyuyla birlikte blemdırdan geçirebilirsiniz.Ezme yaş mama gibi olur yemesi daha kolaylaşır.Ya da kuru mamanın üzerine tavuk suyu dökerek yumuşatabilirsiniz.Vet yemesi için bize böyle söylemişti.

irmtnc3

Kuru mamayı sıcak suyla ıslatıp şişmesini bekleyin böylelikle yumuşacık bir yaş mama gibi rahatça yiyebilir

citirannesi

Herhangi bir sakatat ürünü alıp haşlayıp küçük küçük doğrayarak mümkünse blender ile ezip verebilirsiniz. Eminim ki çok sevecektir. Kuru mamayı çiğnemeden yiyor ise kuru mamayı ıslatıp verebilirsiniz.