Kanlı İshal

Serayys

Kedim bir kaç gündür çok sert kaka yapıyordu hafif kanlı bir şekilde ve az önce de bu şekilde çok sıvı ishal oldu kanlı bir şekilde,sebebi nedir ?

8 CEVAP

ggizemplt

Mama değişiminden olabiliyor böyle durumlar. Benim kedimde de olmuştu ama yine de veteriner hekiminize danışın derim. Bize çözüm olarak bir süre royal canin gastrointestinal kullandiktan sonra yeni mamaya geçiş yaptık. Her ihtimale karşı dışkısını takip edip hekimine bildirin. Geçmiş olsun.

Serayys

Biraz hızlı bir geçiş yaptım sanırım,keyfi gayet yerinde kusma gibi bir şey de olmadı,umarım düzelir yoksa veterinere götüreceğim biraz bekleyip

AhsenAise

Direk mama geçişlerinde bazı kedilerde yaşanan sindirim problemi olabilir,kedinizi gozlemleyin ,bir terslik ,enerji düşüklüğü vs görürseniz acilen veterinerinize gidin, geçmiş olsun

beyzathemoc1

iç parazit zamandı geldi mi ya da yakın zamanda değişik bir şey yedi mi

irmtnc3

Sebebini bilmiyorum ama iyi bir şey değil Köpeğimi bu sebepten kaybettim:( Yarın hemen veterinerinize gitmelisiniz

Serayys

Mama değişikliği oldu kısa bir süre önce ondan olabilir mi acaba ?

beyzathemoc1

evet büyük ihtimalle ondandır halsizlik iştahsızlık ateş kusma vs olursa hemwn veterinere götürün ama eğer mamadan böyleyse geçer diğer mamadan karıştırarak vermeniz lazımdı direkt onu mu verdiniz

citirannesi

Mama değişiminden olması muhtemel. O yüzden yeni mamaya direkt geçmemek en iyisi. Biraz gözlemleyip durumuna göre veterinere danışabilirsiniz