4 Yaşında Kısır Kedim İçin Kuru Mama Önerisi

bozkir

Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir sitede aktif olamasam da ihtiyaç duyduğumda soru ve cevaplara bakıyorum.
3 yıldır applaws mama maceramız artık son buldu. Kedimiz severek yiyordu ancak gerek stok sorunu gerekse toplatılması nedeniyle daha kaliteli mama arayışına girdim. Kedim 4 yaşında kısır, erkek ve pek hareketli değil. 5- 5,5 kg civarında uzun zamandır. Boyu uzun, kilolu da çok fit de değil diyebilirim.

Karbonhidrat- tahıl olmalı olmamalı tartışmaları, kısır kedide acana orijen gibi proteini çok olan mamaların pek uygun olmadığı şeyler okumuştum. Son başlık ve yorumlardan sonra kafam yine karıştı. Hekim olarak görev yapmaktayım. Pandemi döneminde daha net gördüm ki herkesin her konuda her zaman fikri var, bu nedenle kanıt arıyorum. Fikrinizi ve daha önemlisi kanıtlarınızı sizden rica edeceğim. Hangi mamayı önerirsiniz ve KANITINIZ nedir?(link atabilirsiniz makale - araştırma yazısı vs)

Naturea - acana - orijen gibi kaliteli mamalara bakıyorum. Alleva hem küçük paketli hem yeni şimdilik düşünmüyorum. Naturea da stok sorunu var gibi, applawstan sonra sktsine son 2-3 ay kala mama almak istemiyorum artık.

Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

10 CEVAP

buduu

Kedilerin ana besini protein ve yağ o yüzden protein oranı yüksek mama kedime zarar verir kafasından kurtuldum artık (uzun mama arayışında bir sürü bilgi edindim) şu an acana indoor entree sterilised mama kullanıyoruz siz de kullanabilirsiniz

tahıllı tahılsiz mama ve birçok konu hakkında suzionline sitesini okuyabilirsiniz ,güzel ve açıklayıcı bir şekilde anlatım var

koalandalago

Sayfiginiz mamalar haricinde True Instinct/Nature’s Variety onerebilirim.
Detayli inceleme ve arastirmasina buradan ulasabilirsiniz; http://catfooddb.com/brand/instinct ayni sitede orijen/acana vs. istediginiz tum markalari da detaylica inceleyebilirsiniz. Hem marka bazinda hem de mama olarak ayri ayri incelemeler mevcut.

simbakedi

butceniz varsa acana oneririm. makale degil ama zaten acananin protein orani yuksek degil boyle bir seyden endiseleniyorsaniz. %37de oluyor ortalama daha yuksegine rastlamadim. zaten protein konusunda da @buduu ya katiliyorum ben de. ama protein kaynagi en iyi olan bence acanadir orijen gereksiz pahali diye dusunuyorum. icindeki et miktari dolayisiyla proteinin cogunlugu etten geliyor.
alleva bana guvenilir gelmiyor acikcasi. applaws mama siz de kullanmissiniz sanki o mamanin 2. versiyonu gibi hissediyorum. kullanan kisiye cok rastlamadim o yuzden guvenmiyorum.
kendim de kullandigim icin acana, ve nd oneririm kisir degil ama kittenlarindan cok memnun kaldim. ayrica bozitanin da geyikli kisir mamasini cok begeniyorum icerik olarak.

simbakedi

pacifica da oneririm benimki havada kapiyor su an :) ndden gecis yapiyoruz hizli yedigi icin hickirik tuttu hatta :D umarim iyi gelir kedinize

Poncimin

@bozkir

Acana Pacifica kullandık, memnunduk ama çeşitlilik olsun diye Grassland kullanıyoruz şuan. İkisini de severek yiyor, bir sorun yaşamadık. Pacifica analiz değerleri olarak özellikle Omega 3-6 dengesi ve DHA/EPA olarak daha iyi ama Grassland da içerik olarak daha iyi gibi. Pacifica sadece balık eti üzerine bir mama iken Grassland, Tavuk, Hindi, Ördek, Yumurta, Bıldırcın ve Göl Balığı içeriyor. Et kaynağı daha çeşitli. Ayrıca hindi ve tavuk ciğeri ile kalbi içeriyor. Taurin yönünden zengin sakatatlar. Ördek kıkırdağı da var. Doğal olarak glukozamin içeriyor diye biliyorum, eklem sağlına faydalı. Kokusu Pacificaya göre hafif. Ağır geleceğini düşünmüyorum. Grassland bakabilirsiniz bence. Dediğiniz Wild Prairie mamasını kullanmadım hiç. Grassland bence daha iyi içerik olarak. Karar sizin tabiki.

bozkir

http://catfooddb.com bu site baya iyi unutmuştum sayenizde gördüm tekrar teşekkür ederim.
yıldızlara göre baktığımda en iyisi instinct ultimate serisi gibi duruyor zaten en iyi mamalar listesine de girmiş ancak türkiyede yok.
orijen fit&trim nasıl sizce deneyen kullanan var mı, yıldızı yüksek(8), karbonhidratı baya düşük(%15)
hafif kilolu bizimki diye aklıma yattı

bozkir

Acana wild praire de karar kıldım, 1.8 kg ile deneyeceğim bakalım

Palyaco

Acana almıştım hiç sevmedi sizinki sever inşallah ben exclision ton balikliyi tavsiye ederim en severek yedigi mama

deniznergis

komşumun 10 yaşında kedisi var rc kullanıyor hiç degişmedi maaşallah diyorum .tabiki sizinkinede maşallah derim

bozkir

Wild praire biraz daha ucuz gibiydi yoksa pasifica alacaktım tavuğu filan da sevince bunla başlayım dedim eger severse hepsini denemek istiyorum (domuzlu hariç), önerileriniz için teşekkür ederim