Sokaktaki Köpek İçin Evde Yapabileceğim Yemek

indovf

Merhaba. Sokaktaki köpek için evden neler verebilirim? Ayrıca kediler için evde yapılan mamalar var. Bu tarz köpekler için de var mı?

10 CEVAP

irmtnc3

Et tavuk ciğer kemik gibi şeyleri havuç kabak gibi sebzelerle birlikte haşlayıp suyuna ister ekmek ister makarna atıp yemek yapabilirsiniz veya yumurtaları haşlayıp yoğurtla karıştırıp verebili4siniz

gulsump

Kemikleri suda haşlayıp ekmek, biraz et katarak verebilirsiniz

indovf

Kemikler de verilebiliyor mu haşlanınca? Ben zararlı sanıyordum

irmtnc3

Büyük ıerk köpeklere genellikle yarıyor Kangal Akbaş Anadolu çoban köpeği gibi ırklara hem diş sağlığı hamde içindeki ilik çok yararlı oluyor ama küçük orta ırk köpeklerde zararlı olabilir

gulsump

Kemikleri pişirdikten sonra içinden çıkarın, burada önemli olan suyun kemikle kaynaması ve kemiğin faydalarını alması, pişmiş kemik çok çabuk kırılır zararı olur köpeklere.

simbakedi

bence de kemik vermeyin. benim de bildigim hepsi olmasa da bazisi o kemikleri yerken yemek borularina falan zarar veriyor sonrasi ölum zaten.. o yuzden riske girmeyin derim. gecen gun burda sokaktaki kediler icin tarifler verilmisti aynilari kopeklere de yapilir zaten etcil onlar da.

diablerose

kediler icin uygun olan mamalari kopeklere verebilirsiniz. sakincasi yok

indovf

Anladım çok teşekkürler

FfUuRrKkAaNn

sanırım yal diye birşe yapıyorlardı onun içine de makarna pilav veya ekmek koyabilirsiniz mümkünse içine köpek maması da koyun kedi maması da olabilir