Yaş Mama Yiyemiyorlar :((

KedimVar

Kediler Neden yaş mama yemeliler? Yerlerse dışkılarında koku ve hafif ishal olurlar mı? Soruyu sormamın sebebi kedilerimin yaş mama yiyemiyor olmaları. Bıraksak hapur hupur yerler ama izin yok işte. Peri daha bebekken ilk veterinere gittiğinde veteriner kuru maması dışında hiçbir şey vermeyin, yaş mama da vermeyin dışkıları kokulu ve ishalimsi olur dedi. Annem de veteriner dedi ya kedilerime yaş mama vermem izin vermiyor. Peri yakında 4 yaşında olacak ama şimdiye kadar anca 1-2 kere (o da çok az) yaş mama yemiştir. Peri nin yavruları olduğunda iştahsız yavrular için almıştık biraz. Yavrular yedikten sonra gerçekten tuvaletleri kokulu ve hafif ishalimsi oldu ama ben ilk kez yaş mama yedikleri için böyle olduğunu düşünüyorum ama annem için bitti. Asla vermeme izin vermiyor şimdi. Ben de kedilerimin yaş mam yemeyerek ne kaybettiklerini anlamak istedim. :((

18 CEVAP

XxBulut

benimde bir kedim var daha 4,5 aylık bu zamana kadar sıvı vermiştik evet tualetinde koku oluyor ,ama yavru kediler için sıvı mama daha uygun olur , yavru kedi sizin eğitmenize bağlı bizimki başta sıvı mamaya alıştı katı mamalara hemen alıştıramadık ama '' ROYAL CANIN Kitten Yavru Kedi Maması '' marka katı mama almıştık onu çok seviyor . Öneririm

pongul

gimpet shiny cat tavuklu, schesir, sapphere, naturea tavuklu olabilir.

pongul

applaws'un balkabaklı tavuklusundan alabilirsiniz hem balkabağı da var içinde.