Yaş Mama Yiyemiyorlar :((

KedimVar

Kediler Neden yaş mama yemeliler? Yerlerse dışkılarında koku ve hafif ishal olurlar mı? Soruyu sormamın sebebi kedilerimin yaş mama yiyemiyor olmaları. Bıraksak hapur hupur yerler ama izin yok işte. Peri daha bebekken ilk veterinere gittiğinde veteriner kuru maması dışında hiçbir şey vermeyin, yaş mama da vermeyin dışkıları kokulu ve ishalimsi olur dedi. Annem de veteriner dedi ya kedilerime yaş mama vermem izin vermiyor. Peri yakında 4 yaşında olacak ama şimdiye kadar anca 1-2 kere (o da çok az) yaş mama yemiştir. Peri nin yavruları olduğunda iştahsız yavrular için almıştık biraz. Yavrular yedikten sonra gerçekten tuvaletleri kokulu ve hafif ishalimsi oldu ama ben ilk kez yaş mama yedikleri için böyle olduğunu düşünüyorum ama annem için bitti. Asla vermeme izin vermiyor şimdi. Ben de kedilerimin yaş mam yemeyerek ne kaybettiklerini anlamak istedim. :((

18 CEVAP

sarpyilmaz

Bence pek bir şey kaybetmezler

sarpyilmaz

Hangi kuru mamayı kullanıyorsunuz

dollfacepersian

Şunu okumanızın yararı olacağını düşünüyorum. https://www.**********.net/index.php?route=information/information&information_id=7
Ben bundan sonra oğlum için her gün 20-30 gr arası yaş mama vereceğim. Kızım küçük olduğu için ona ağır geliyor,ona haftada birkaç kez vereceğim ama büyüdüğünde aynı şekilde her gün vermeyi planlıyorum

yasement

Cok cok hassassa sindirim ve bosaltim sistemleri veterinere anlatin hillsin ozel yas mamalari var onlardan uygun olani verir. Normal yas mamadan biraz daha kati oluyorlar onlar 4 gun dolapta saklanabiliyorlar. Tabi baska veterinerlerin de goruslerini almak onemli burda cunku yas mama konusunda hepsi farkli sey soyledigi icin.

KedimVar

Sorun o değil. Aslında birisi hiç hassas değil diğeri biraz hassas ama çok çok değil. Sadece veteriner vermeyin dediğinden beri almama izin yok ve yiyemiyorlar. :((

KedimVar

Babam için fark etmez zaten kim ne almış. Hatta Peri nin yavrularından birini daha almak istediğimde babam da alalım 3 kedi olsun demişti ama sorunu annem çıkarıyor işte. İshal olurlar diye istemiyor ona okutacağım. Teşekkürler :))

pongul

daha önce denediğiniz yaş mamalar tahıl-yan ürün vb. içeriyor muydu?

pongul

marka demeyelim de belki yaş mamayla tahıllı içerik ters gelmiş olmasın? bir de löp etten oluşanlardan deneyin bakın isterseniz gimcat ürünleri örneğin. tuna olmasın ama, tuna ishal tetikleyebiliyor.

KedimVar

Teşekkürler :))

KedimVar

Teşekkürler :)) applaws'un balkabaklısı tavuklusunu denemek istiyorum o Zaman ishal olmaz sağolun :))

KedimVar

Birisine royal canin british shorthair
Diğerine royal canin baby&mother Cat kullanıyorum
@dollfacepersian gönderdiğinizi okuyacağım şimdi.

dollfacepersian

Yazıyı ailenize okutsanız kabul etmezler mi?

KedimVar

Markası royal canin kitten dı. Aynı markadan kullanalım demiştik. Markadan dolayı olmuş olabilir mi?

yasement

Sanmam midelerinin alisik olmamasi ile ilgili sanki

KedimVar

Peki teşekkürler ben de konserve mama tüketmelerini istiyorum. Hangi marka ya da ne etli olsun?