2 Mamayı Karışık Kullanmak

MunevverOzturk

bunu yapan var mı sağlıklı mı sadece mama geçişinde değil 2 mamayı karışık kullanmak kedimizin sağlığını nasıl etkiler

11 CEVAP

diablerose

sindirim sistemini yorabilir en kotu ihtimal. bildigimden diil de tahmin yurutuyorum. birini sabah oburunu aksam verin olmazsa. yani ayni kasede karistirmadan ama yine de eş zamanli kullanarak

Kamkat

Bende kendi kedime 2 farklı markadan mama veriyorum herhangi bir problem olmadı ama yinede bazı kedilerin midesi hassas olabilir belki dokunabilir onlara 3-4 gün gözlemleyin bir problem yoksa vermeye devam edebilirsiniz

irmtnc3

Ben royal canin ve nd kullanıyorum hem farklı tatlar alıyor hem farklı vitaminler extradan farklı bir vitamine gerek kalmıyor memnum

Palyaco

Devamlı 1 mamaniz aynı olsun 2 mamanizi deyisimli kullanın en iyisi en yararlisi

Bazen mamalarından yemek istemiyorlar bir paket proplan alıp katıyorum sonra eskisi gibi tek vermeye devam ediyorum bi zararını görmedim.

MunevverOzturk

teşekkür ederim hepinize

Tuntekir

Ben hep karıştırıp veriyorum hiç sorun olmadı ama siz yine de bir gözlemleyin :)

aeri-l

Sevilmeyen mama olunca sevdikleri başka marka ile karıştırarak kullandığım mamalar oldu eğer hassas sindirim sistemi yoksa deneyebilirsiniz ishal, kabızlık vs gibi dokunduğunu görürseniz bırakırsınız benim kedilerime dokunmadı böyle kullanmak

citirannesi

Ben de öyle yapıyorum. Şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Kediden kediye değişebilecek bir durum bence

AhsenAise

Kediler çabuk sıkılan canlar olduğu için 10 gün bir cesit diğer 10 gün başka çeşit
dönüşümlü veriyoruz,böylece mamadan sıkılmıyorlar,mama değişiminden etkilenmiyorlar.

Gimlihanim

Ben de nd kitten ve royal canin kitten beraber kullanıyordum. Şimdi Acana kitten ve proplan kitten a geçtik. Herhangi bir sorun yaşamadık çok şükür. Veterinerimiz önermişti bize de bu şekilde karıştırmayı.