Kedi Maması İçeriğinde Et Kullanımı

patidostu17

Arkadaşlar 2 kısır kedim için Royal Canin mama kullanıyorum. Genelde mama içeriklerini okumam ama internette gezerken Royal Canin kedi mamasının içeriğinde et kullanımı yok, sadece proteini var. İçinde et kullanımı olan kısır kedi maması önerir misiniz?

10 CEVAP

iegny

bütçeye göre değişir tabii. siz araştırırsınız fiyatlarına bakarsınız ona göre karar verirsiniz ben şimdi karışık şekilde yazıyorum kimi üst düzey kimi daha alt ama hepsi gayet iyi mamalar.
golosi
brit premium
brit care
acana
n&d
bozita
naturea

simbakedi

butceye gore yaziyim size
orijen (pahali baya baya baya :D)
acana, nd (neredeyse ayni fiyat oldular, icerdigi et bakimindan acana daha onde)
brit care, bozita, sanabelle, exclusion
bunlar disinda true instinct, taste of the wild da var ama fiyatlari hakkinda fikrim yok maalesef.
• kaliteli mamalar bunlardir. matisse yazmislar ama onun icerigi degisti onda da artik et proteini var.
• size tavsiyem ama nd dusuk tahillilara gecmeniz olur oncelikle. royal canin iceriginde fazlasiyla tahil olan bir mama. bu yazdiklarimiz genelde tahilsiz oluyorlar. ndnin dusuk tahilli secenegi de oldugundan su an kedinize daha iyi gelecegini dusunuyorum. ayrica acana ve orijende icerikte birden fazla et cesidi var. kedinize agir gelebilir bu durum. riske atmadan ilk seceneginiz nd olmali bence sonrasinda digerleri denenmeli diye dusunuyorum.
• ayrica et iceren proplan da var. kullanip memnun kalan cok kisi de var tabiki. (su mamada sikayet artti laflarina bakmayin her mamanin sikayeti var cokca) ama 600tl verip neredeyse icinde %20 et bulunan bir mama. yukarida yazdiklarim en az %30 iceriyor. brit care ile baslayan satir proplandan ucuz ama daha cok et iceren mamalar. ben parasini hak ettigini dusunmuyorum. ayrica icinde cokca tahil var. ben yukarida yazdigim mamalari denerim, sonrasinda hicbiri iyi gelmezse proplan alirim mesela. tabiki karar size kalmis. tahil konusunda da buraya bir yazi birakacagim. tahilli/dusuk tahilli/tahilsiz mama kismina okuyup siz karar verirsiniz. bu blogda da bir suru mama karsilastirmasi bulunmakta bakip bilgi sahibi de olabilirsiniz:
https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/tahilsiz-kedi-mamalari-saglikli-mi-tahilli-vs-tahilsiz/

iegny

başka da birçok mama var şimdilik aklıma gelenler bunlar açıkcası

iegny

+matisse +orijen bunları da ekleyeyim

patidostu17

Mamalarda et kullanım oranında aklım karıştı Royal hem pahalı hem de içinde et kullanımı yokmuş şaşırdım.

Palyaco

En iyi et içerikli mamalar orijen naturea alleva nd mera ülkemizde en iyi et içerikli 5 mama vardır

theyusra

+true instinct

Tuntekir

Rc hayvanlar üzerinde deney yapıyor diye duymuştum içeriği de pek iyi değil bence fiyatını hiç hak etmiyor

tyguler

Acana
Alleva
Brit Care
Bozita
True Instinct
Taste Of Wild
Exlusion
Sanabelle

aklima gelenler bunlar

AhsenAise

Tarafsız bir labaratuvar tarafından incelense içinde et var denilen mamada da etin yazdığı oranda değil eser miktarda olduğu ortaya çıkar,ayrıca mamanın içinde bozulmadan kalabilecek hale gelmesi için geçtiği işlemlerden sonra et vitamin değerlerinin kalmadığı inancindayim