Petzoom Mu Furminatör Mü

_SeNa

Kedim kısa tüylü sizce hangi tarak daha iyi

18 CEVAP

gulsump

Furminatör

Warriorsans

Biz tüy toplama eldiveni ve klasik kedi taraklarını birlikte kullanıyoruz ve çok yeterli geliyor. Furminatorün methini çok duydum

Betulb97

Kesinlikle furminator

duman_cat_world

Petzoom çok iyi ben çok memnunum:) Tüyler kolayca çıkarılıyor

Bu furminatörü deneyenler yorum yazabilir mi gerçekten bu kadar yüksek fiyata değiyor mu

Palyaco

Eldiven daha iyi fulminator kesiyor sacinizdan bi tutam koparıp deneyin

Gimlihanim

Bence petzoom. Kediler genelde furminatorden hoşlanmıyorlar. Ben de canlarını acıttığını düşünüyorum. Petzoom da gayet güzel tarıyor.

ggarnett

Biz furminatör kullanıyorduk veterinerimiz furminatörlerin pek sağlıklı olmadığını söyledi bence petzoom alsanız daha iyi 😊

cat_expert

Furminatörü kullanırken dikkatli kullanmak gerekiyor aksi halde tüyleri keserek tıraş ediyor, petzoom'un kesici kısmının tırnak araları daha geniş bu nedenle fazla kesmeden yapıyor bu işi, tarak kısmıyla da tarama işlemini yapıyor aynı anda fakat tarak dişleri çok dandik 5-10 kullanımdan sonra dişler eğiliyor tararken takılma yapıyor.

yumak_bey

Öncelikle yanlış bilinenleri düzeltmek isterim, dayımın ortağı veteriner Başak abla furminatörün içerisinde çok az miktarda jilet olduğunu ve bunları ölü tüyleri çok daha kolay şekilde toplanması için kullanıldığını söyledi. Annemin saçında denedim o kadar zor koptu ki bastırmaktan kadının kafasına girecekti furminatör yani 🤷🏻‍♀️petzoom kullanmadım fakat almayı düşünüyorum ikisinden de alabilirsiniz dilerseniz farklı zamanlarda ama petzoom daha yüzeysel furminatör ile başlayın bence.

Salihaylmz

Furminatör daha iyi bence
Mevsim geçişlerinde baya iyi oluyor

meov

veteriner bize furminatör önermişti. haftada 1 onunla tarıyoruz. haftada 2-3 kere de mavili eldivenden kullanıyoruz. kısa tüylü kediden bir sürü tüy çıkıyor. petzoom kullanmadım.

Ben ilk orjinal furminatör aldım kıyas yapamam. Ama kızım taranırken mır mır tarandıktan sonrada uykuya geçiyor. Bence seviyor 😻

Sezgek

Ben furminatör aldım ve 3 yaşına kadar hiç taramamıştım kızımı o yüzden ne yapacak diye çok merak ediyordum bayıldı ölüyor elimde tarağı görür görmez çıldırıyor elinde olsa 24 saat taratır ben türleri keserek aldığına inanmıyorum öyle bir şey olsa her taradığımda avuç avuç tüt toplamam gerekirdi eğer takviye kullanıyorsanız ve kedinizde tüy dökülmesi yoksa hiç de fazla tüy çıkmıyor mesela bi şu an mevsimsel tüy dökümüne başladık ona rağmen çıkan tüyleri toplayıp sıkıştırdığımda fındık kadar bir şey çıktı ben başka yatak almayı da düşünmüyorum çünkü kedim bayılıyor

Sezgek

Telefon oto düzeltmesi tarak* almayı düşünmüyorum