2 Günlük Kediler Galiba Annesi Terketti

muratdzn

Merhaba bahcemizde 2 günlük 5 tane kedimiz var anneleri sabahtan beri yok bahçede durmasınlar diye en alt kattaki evimizin balkonuna yastığın üzerine koydum hava soğuk değil ama yanlarinda pet şişede sıcak su var cami da açık bıraktım belki anneleri gelir diye ama nasıl besleyecegim biri yardımcı olabilir mi

10 CEVAP

kedi_55

Eğer annesi gelmeze bakamam diyorsanız ben bakmayı biliyorum mama ve eşya aldım sizde kocaeli gebzeye getirebilirseniz sahiplenebilirim

SelinTuksal

5 tane yavru varmış, siz kaç tane alabileceksiniz?

betulaltundal

Bu yavruların birbirinden ayrılması iyi olmaz birbirlerini ısıtıyorlar birbirlerinden güç alıyorlar şuan. Sahiplendirme için en az iki ay beklemek gerek. Tabii yavru bakımından anlayan bir gönüllü beşini birden alıp bakarsa ne güzel. Süt anne için ilan açın yarın bir an önce.

betulaltundal

İlk olarak sıcak tutmanız gerekiyor. Daha sonra arada bir ıslak pamukla popolarını silerek çişlerini yaptırmanız gerek. Kitten Milkler satılıyor veterinerlerde ve ya petshoplarda onlardan alabilirsiniz. Bir başka seçenek de Aptamil devam sütünü suyla karıştırarak verebilirsiniz. Yavruların tercihine göre enjektörle, küçük kedi biberonuyla ya da burun aspiratörüyle mamayı verebilirsiniz.Süt vermeyin. Annesi geldiğinde umarım bulabilir yerleri değiştiği için bulamama gibi bi duruma karşı hazırlıklı olun lütfen. Eğer anne gelir de yavrulara dokunduğunuzu anlarsa yavruları reddebilir de. Bu ihtimallerden her hangi birisi olduğunda lütfen süt anne arayışına girin.

SelinTuksal

Gimcat veya bio pet activenin süt tozunu hazırlayıp biberonla verebilirsiniz. O kedilere bakabilecek misiniz peki anneleri gelene kadar veya anneleri hiç gelmezse?

SelinTuksal

O yavrucuklara süt anne bulmayla uğraşabilecek misiniz? Daha sonra evinizde bakacaksanız onların mamasını kumunu aşı masraflarını karşılayabilecekmisiniz? Size tavsiyem iki gün annesini bekleyin ama gelmediği takdirde (tabi bu süreç içinde besleme ihmal etmeyin) çabucak sahiplendirmeye çalışın. En azından hiç bakamayacaksanız sahiplendirmesi için birine verin. Bunları anlatma nedenim daha sonra annesi gelmemesi durumunda kedi bakmadıysanız nasıl durumlarla karşılaşacağınızı bilin istedim.

kedi_55

Ayırmak istemem ama 2 olabilir

SelinTuksal

Aynı şehirdeyiz galiba ama almam mümkün değil :(( zaten 4 kediden ikisini vermek isteyen aile fertlerimle uğraşıyorum, bunlara bakamam :(( bu arada sorubuzun cevaplarına hiç baktınız mı acaba muratdzn?

betulaltundal

Evet son durum nedir acaba, anne geldi mi?

KedimVar

Yavruların durumu nedir?