Kedim İçin Çiğ Beslenme

Gimlihanim

Merhaba. 9 aylık kızımı çiğ beslenmeye geçirmek niyetindeyim. Ancak bazı tereddütlerim var tabi ki. Raw for us firmasını düşünüyorum çiğ besleme maması almak için. Ancak sizin de duyumlarınız, önerileriniz varsa bilmek isterim. Raw for us ı daha önce deneyimlemiş olanınız var mıdır? Ya da deneyimlediğiniz ve önerebileceğiniz başka firmalar var mıdır? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

20 CEVAP

Gimlihanim

Evet suzionline sitesinden görüp araştırdım bu konuyu 😊Ancak kendim evde hazırlamaya henüz cesaretim yok 🙄

Gimlihanim

Araştırmalarım doğrultusunda çiğ beslemenin kuru mamadan bin kat daha iyi olduğu kanısına vardım.

Gimlihanim

Bana güzel gibi geldi. İnsanların memnuniyetlerini görünce daha da çok denemek istedim. Ama kızımı da riske atmak istemiyorum. Çok daha fazla araştırma yapacağım. Buradaki deneyimli arkadaşların yorumları da benim için oldukça değerli. Beni çiğ beslemeyi araştırmaya iten, kızımın kuru mamadan nefret etmesi oldu açıkçası. Yememek için her şeyi yapıyor. Diğer bir yavrumuz ise kuru mamadan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Ciddi bir kabızlık geçirdi. Bundan dolayı en doğrusunu yapmaya çalışıyorum.

sultansbutler

sadece suzionlinea takılı kalmayın. suzi sadece temel bilgileri veriyor. zaten kendisi de şu an çiğ devam etmiyor. aklınıza bi soru takılsa gidip soramazsınız. facebookda gruplara katılın, videolar izleyin youtubeda. temel, hazır bir tarif ile kendiniz de gayet yaparsınız korkmayın. ama yok ben cidden yapamam diyorsanız deneyin raw for us. ilerde kendi tarifinizi uygulamak için ingilizceniz iyi değilse şimdiden geliştirmeye bakın. çiğ besleme için gerekli, doğru kaynakların Türkçesini bulmak zor. facebook grup (ing) bu benim katıldığım grup. bir çok bilgi ve hazır tarifler var. ayrıca grubun kendine özel hesap makinesi de var. yani kendiniz özel bir tarif oluşturursanız oranları hesaplamaya gerek kalmadan doğru bir şekilde yapabilirsiniz. kolay gelsin şimdiden.

blue_hpood

suzionline sitesinde çok derinlemesine incelenen bir konu, bakmadan geçmeyin derim;)

Palyaco

Aslinda bende geçmek istiyordum veterinerim karşı çıktı

blue_hpood

Palyaco o veterinerden kurtulun derim:)

Gimlihanim

Kuru mamada da pek iyi değil yavrucakların dişleri oysa ki. Kemik de veriliyor diş sağlığı için ileri aşamalarda.

blue_hpood

dişleri için kuru mama daha kötüdür, emin olun. fırsatı olan herkese tavsiye ederim.

End_19

Son zamanlarda bu firmayı çok sık duyar oldum ama hiç denemedim. Bizim veterinerde çiğ beslenme olayına karşı malesef ama pişirip verilmesinde sıkıntı görmüyor

hannnngggg

ben suzionline blogu bayadır takip ediyorum detaylı gibi gözüken ama anlayamayacagım dilden yazıyor kendisi mesela 300 gr tavuk bir yumurta 2 gr taurin koyacaksın gibi alternatif tarifler beklemistim ama aradığımı bulamadım araştırmalarınız sonucu bizi de bilgilendirirseniz çok sevinirim

Gimlihanim

Herkese çok teşekkür ederim. Eğer çiğ beslenmeye geçmeye kesin karar verirsem buradan uyguladığım tarifi yazarım. Gelişmelerden haberdar ederim. İyi günler dilerim herkese 😊

Palyaco

Dişleri için iyi olmaz dedi korkuttu beni

Palyaco

Barf beslenme sence iyimi internette satılıyor buz aracında gelip teslim ediyorlarmis

Palyaco

Aslinda hep aklımda detaylı incelicem