Kedim Çeşme Suyu İçiyor

_kklkmlk

Kediler musluk suyu icerse ne olur benim kedim geldiğinden beri musluk suyu kullanıyorum bisey fark etmedim

16 CEVAP

buusracikk

Siz de musluk suyu içiyorsanız sorun olacağını sanmıyorum bizim yerde şebeke suları temiz ben de çeşme suyu veriyorum. Yine de kararsız kalırsanız suyu kaynatıp daha sonra soğutup verebilirsiniz en azından mikrobu kırılır

Renklipati

Biz İstanbul da olduğumuz için musluktan asla içmiyoruz,kedimde bizde hazır su içiyoruz.fakat şehrinizin suyu kirli kireçli değilse tabiki musluktan içebilirsiniz siz içiyorsanız oda içebilir

duman_cat_world

Biz de bir süreliğine musluk suyu kullanmıştık. Şu anda evimizde arıtma sistemi var, biz oradan su içiyoruz kedime de oradan veriyorum :) Ancak hazır su kedilerin pH seviyesine da uygunmuş.

Lunaveelmas

Musluk açıkken de taze olduklarına emin oldukları için içmeye bayılırlar siz de içiyorsanız sorun yoktur suyunuzda sanırım

theyusra

ben çok araştırmıştım İzmit'in suyu konusunu, herkes buranın suyunun temiz ve içilebilir olduğunu söylemişti hatta öyle ki İzmit'te çeşme suyu yerine hazır su kullanan insan beşi geçmez. biz kendimiz de çeşme suyu kullandığımız ve kedim hazır suyu sevmediği için (kaç kere denedim susuz kaldı yine içmedi) çeşme suyu veriyorum ve bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.

beyzathemoc1

bulunduğunuz şehrin musluk suyunu araştırın temiz mi diye
siz de çeşmeden içiyorsanız sorun olmaz
benim kedimde böbrek rahatsızlığı varken veterinere bunu sormuştum hazır su daha iyi ama çeşme suyu verseniz de olur demişti ben çeşme suyu kullanıyorum hazır suyu iştahla içmiyolar

Palyaco

Şu pınarı ve damacana kullanıyorum çeşme suyu vermeyin

Doga_qwq

Merhaba! Eğer kediniz 3 aylıktan daha küçükse ona temiz içme suyu vermeye çalışın çünkü ilk 3 ay çok çabuk hastalanıyorlar eğer 1 yaşında filansa hiç bir problem olmaz ama yinede bulunduğunuz şehirdeki musluk suyunun temiz olduğundan emin olun kediler temiz suları severler✨

Basakdd6

Ben de musluk suyu veriyorum ama ishal yapma ihtimali varmış o yüzden tereddütte kaldım emin olamıyorsanız hazır su kullanabilirisiniz :)

irmtnc3

Sanırım kedimin ishali musluk suyuna bağlı yaşadığım şehir çok küçük ve musluk suları köy suyu gibi bizde arada musluktan içtiğimiz için kedime de musluktan veriyordum ama artık hazır kullanıyorum

Elifkoc

Otamatik su kabı Yada su şelelesi alabilirsin

MunevverOzturk

Bende başlarda musluk suyu kullanıyordum ama şu an damacana suyu kullaniyorum iki su da da sorun yasamadim

diablerose

kendiniz hangi sudan iciosaniz onu verin kediye de. bi zmnlar ankarada musluktan su icilebiliodu, biz de kopek de musluk suyu icerdik. simdi biz de kedi de damacanadan icioruz

_SeNa

Bazen musluk suyu bazen arıtma suyu veriyorum bir sorunu yok

_kklkmlk

Bizlerde musluk suyu kullaniuoruz 3 yasina girecek kedim ishal sorunu felan yok içimi rahatlattiginiz için teşekkür ederim