Yavru Kedi Kısırlaştırması

buusracikk

Öncelikle herkese merhaba iyi akşamlar :) 4 aylık erkek tekir ve 4 aylık dişi smokin kedim var kardeşler. Dün dış parazit için veterinere götürdüm muayene edildiler gayet sağlıklılar her şey olması gerektiği gibi dedi veterinerimiz. 6.aydan sonra kısırlaştırmayı düşünüyorum ikisini de. 2 kedimi de aynı anda kısırlaştırsam zorluk yaşar mıyım bakımı zor olur mu? Yoksa biri iyileştikten sonra mı diğerini kısırlaştırmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim :)

7 CEVAP

Renklipati

Bende 6.ayında kısırlaştırma yaptırdım, şöyle bir düşündüm iki kedim olsaydı aynı anda yaptırsatdım,yaptırmazdım aynı anda çünkü stresli bir süreç bir kediyle bile çok ilgilenmek gerekiyor iki kediyle biraz zor..bence biri iyileşir iyileşmez diğerini yaptırın

buusracikk

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Birbirleriyle çok oyun oynuyorlar oyun esnasında dikişlerini açarlar diye de korkuyorum. Dediğiniz gibi 1 ay arayla kısırlaştırmam en doğrusu olacak. Teşekkür ederim cevabınız için

Renklipati

Aynen öyle, dişi kedim benimde onların iyileşmesi amaliyat yeri biraz zaman alıyor çünkü şimdiden geçmiş olsun diyorum minnaklara

Hiç erkek kedim olmadı denk gelmedi niyeyse ama şu an bendeki dişi kedimin erkek kardeşi annemde. Kisirlastirdilar o kadar kolay geçirdi ki. Ertesi eskisi gibiydi. Ben olsam ikisini birden kisirlastirirdim galiba sagliklilarsa.

blue_hpood

bana kalırsa çok beklemeyin. dört aylıktan itibaren her kısırlaştırılabilir. olgunlukmuş, erişkinlikmiş, bir kez kızgınlığa girmeymiş falan takmayın. bence erkek olanı bir ay içerisinde kısırlaştırın. dişiyi de hemen ardından kısırlaştırabilirsiniz.

simbakedi

bence ilk fırsatta dişi kızgınlığa girmeden kısırlaştırın derim. erkeklerinki o kadar sancılı bir süreç değilmiş çünkü. ayrıca onlar kızgınlıktayken de kısırlaştırılıyor çünkü hep kızgınlıktalar :D

buusracikk

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim :) son günlerde daha sık gözlemliyorum artık zamanı gelmeye başladığı için ikisinde de kızgınlık belirtisi yok çiftleşmeye de çalışmıyorlar. Gelişimi olması gerektiği gibi isterseniz 4.aydan itibaren de yapılabilir ameliyatı dedi ama ben biraz daha beklemek istiyorum. 2 ay önce ağır bir hastalık atlattılar toparlanmaları 10 gün sürdü bağışıklıkları düştü bu yüzden 1 2 ay daha beklemeyi düşünüyorum