Arkadalşlar Kedim Başkondan Düştü Veto Kapalı

6 aylık kedim 5 6 metrelik yüksekten düştü yürüşünde yada vücünda bi değişiklik yok ne yapabilri

5 CEVAP

yalkuzak

hiçbir sıkıntı göremeseniz de iç kanama riski düşmelerde hep vardır. 7/24 bir veteriner bulup acil götürün ve iç kanama iğnesi yaptırın, röntgen çektirin. akciğerlerinde ya da kemiklerinde bir sıkıntı olabilir ve olayın sıcağı ile belli etmeyebilir. umarım bir seyi yoktur

5/6 metre çok da yüksek değil ama mutlaka vakit kaybetmeden götürün veterinere

hannnngggg

kedi filesi veya teli yaptırabilirsin ilk önce

Palyaco

Uzaktan size doğru gelişini gozlemleyin yalpalama yaparsa sıkıntı var demektir

İç kanama diyafram yırtılması gibi riskler var dışarıdan gorunmeyen. Nefesini sayın dakikada 20-25 arası normaldir. Ama iç kanama riskine karşı iğne vurulması gerekir