Kedim Süt İçmiyor

Doga_qwq

Dün sokaktan bir kedi aldık annesi ona bakmıyordu sahibi alabilirsiniz dedi 0-1 aylık felix juniorun ıslak mamasını aldık. Güzelce yiyor. Tanıdığımız birisi süt tozu alın dedi biberon ve süt tozu aldık biberon'un 3 farklı ucu var hiç birisinden içemedi sütüde doğru ısıda filan yaptık ayrıca kedimin kaç aylık olduğunuda bilmiyorum eğer fikriniz varsa söyler misiniz felix junior'un 0-1 aylık mamasıyla da doymuyor :(

9 CEVAP

Doga_qwq

1 aylık bencede yarın veterinere götüreceğim orada anlayacağız işte birde biberonu bıraktık kaba filan döktük kabdan bir sürü şey yiyor içiyor ama yinede sütü içmedi

_SeNa

Biberona alışkın değilse içmemesi normal, bir süre zorla içirin sonra alışır

_SeNa

Bir de bana 1 aylık gibi geldi

Deliğinden süt gelmiyor olabilir deliği çok hafif makasla kesip buyultebilirsiniz. çok akıp boğazına kaçmayacak kivamda

Doga_qwq

onu da denedik yine olmadı süt geliyormu diye sıktık biraz geliyor

Seymamila

Aylık değilde daha çok haftalık gibi anne sütü çok önemli o yüzden süt tozu verin kediler için özel olandan eğer doğru beslenmezse küçük ve zayıf kalır veterinere götürürsen sana ne yapman gerek söylerler üstelik çok şirin minak kulaklarını kediyi bunaltana kadar ısırmak istiyorum şuna bsk ys 🥺😸😺

Snzlc

@theyusra nin dediği gibi yapıp biberona alıştırabilirsiniz tüm çabalara rağmen alışmazsa süt tozunu yaş mamaya karıştırıp verebilirsiniz. hatta sütü bir kaseye koyun belki kendi kendine içer. bu arada maaşallah ne topalak ne şirin bişey ömrü uzun olsun.

blue_hpood

bir-bir buçuk aylık. mutlaka süt tozuyla besleyin. yaş mama verecekseniz de veterinerden schesir alın veya tavuk, ciğer haşlayıp parçalayarak verin fakat süt tozunu mutlaka verin, üç aylık oluncaya dek. bir süre daha uğraşırsanız alışacaktır biberona.

theyusra

biberonu tanımıyordur normal, biberonu ağzına sokarken bir şeyin üstüne koyup ensesinden tutun ve diğer parmaklarınızda sırtından destekleyin bir kaç denemeden sonra tadını alınca içmeye başlar. bir süre yaş mamayı kesin çünkü hem şu anlık için çok önemli bir besin değil hem de onunla doyurursa kendini sütü içmez, doymuyor yazmışsınız ama belli olmaz yine de. bir de şu an korkuyor da olabilir 1 2 gün sonra kanki olursunuz 😁