Kedı Sahıplenıyorum 1Kaç Yıllık Ömrü Var Doğrumu Yaptım

kedi_55

ARKADAŞLAR AYLARDIR KEDI SAHIPLENMEK IÇIN KEDI ARIYORDUM HEPSI BAKIMLI MUTLU SAHIPLERI OLUR AMA SAHIPLENICEĞIM KEDI 9 YAŞINDA VIRÜSLERI VARMIŞ VETERINER HEKIMINDEN VERIYORLAR SON YILLARINDA BIRAZ GÜLSÜN ISTIYORSAR SIZCE DOĞRU YAPTIMMI BIRAZCIKTA OLSA MUTLU OLSUN ISTEDIM ÖLÜNCE ETKILENIRIM DOĞRUMU YAPTIĞIM ILANI OKURKEN AĞLADIM SIZDE BAABILIRSINIZ MUTLU ETMEK ISTIYORUM BU KONULURDA ÇOK NARINIM

http://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/38044-hurrem-kafeste-olmesin

9 CEVAP

betulaltundal

Yapılabilecek en en güzel şey bence bu.. Tabi ki doğru yaptınız çünkü gerçekten hayvan sever olanlar kendi psikolojisine iyi gelsin, kaşı gözü şöyle olsun, beni böyle oyalasın diye düşünmeden karşısındaki muhtaç cana yardım edendir bana göre. Sahipleneceğiniz kediye evini açabilecek yüreğe sahip çok kişi ypk maalesef. Ne mutlu ki siz sahipmişsiniz.

kedi_55

morel oldunuz bana teşekkürler son yıllarındda biraz aile oyun yüzü görsün istedim o ölünce üzüleceğim elimde değil ama en azında mutlu olarak öbür dünyyaa gitsin

tugcesenbas

*@betulaltundal'ın da söylediği gibi aynen, zaten söylenecek şeyleri söylemiş ama ben yine de katıldığımı belirtmek istedim. Bu mesajı gördüğüme, sizin gibi insanların olduğunu gördüğüme mutlu oldum. Kaybettiğinizde zor olacaktır elbette sizin için ama sayenizde yaşayacağı ömrü sıcak bir yuva, sevgi dolu bir dost ile olacak. Genelleme yapmak doğru değildir bu hayatta biliyorum ama çoğunluk denilen de bir gerçek var sonuçta, herkes diye bütünlüğü katamam elbet lakin çoğunlukla insanlar çok şekilci. Öncelikleri hep cins kedi oluyor. Kaşı, gözü, yüzü güzel olunca daha cazip geliyor. Üzülüyorum. Pet shop'takilerin de durumu kötü tabii ama zaten bu üretim ve tüketim durumu olmasa pet shop'ta satılma gibi bir durumda olmayacağından bir camekana tıkılı kalmayacaklar. O kadar çok muhtaç çocuk var ki sokakta... Hepsi de o kadar güzel ve özel ki... Çoğu insan görmek istemiyor bunu nedense. Yazık. Sokaktan, veterinerden, eşten dosttan sahiplenen de yavru olsun, böylesi olsun, bu daha güzel diye alabiliyorken -ki bunlar da iyi, öyle ya da böyle bir çocuk daha ev sahibi oluyor, hayat arkadaşı ediniyor- sizin yaptığınızı yapan insan çok az. Ben de sokaktan iki/üç yaşlarında hamile bir çocuk sahiplendim mesela. Huyu suyu o kadar güzel ki... Daha önceden de yavru bulduğum bir oğlum vardı, benim büyütmeme rağmen onu, kızım ondan daha uslu, uysal çıktı mesela. Şans bu işler. Beş parmağın beşi bir değilken her canlının da aynı olması beklenemez sonuçta. Konuyu fazla uzattım ve dağıttım. Çok mutlu oldum gerçekten. Çok güzel bir şey yapmışsınız. Tebrik ediyorum sizi. Aslında herkeste olması gereken ya da herkes demiyim de çoğunluğun böyle olması gerekirken bu duruma sevinir, tebrik eder hale geliyoruz. Olsun. Azınlıkta olsa yine de tükenmiş değil bu insanlık da. Diğerlerini kötülemiyorum. Yavru alan da iyi elbette. Evine alamayıp da kapısının önüne su koyan, yemek koyan, çantasında mama bulunduran, hiçbir şey olamasa seven, sevmese bile zarar vermeyen, canlı olduğunu bilip saygı duyan insan bile iyi. Sadece sizin yaptığınız biraz daha sorumluluk isteyen bir tür, bu yüzden çok değildir belki de. Her neyse. Bu tarzın, düşüncenin daha da yaygınlaşmasını diliyorum öncelikle. Uzun ömürden ziyade güzel, huzurlu, olan ömürde de sağlıklı zamanlar diliyorum size de. Sizden ayrıldığı zamanda üzülmeyin demeyeceğim, zaten farkında olduğunuz gibi sizinle geçirdiği güzel zamanların olduğunu, ona huzurlu anlar yaşattığınızı da unutmayın lütfen. Bol patili günler o halde. *

kedi_55

Ilginiz için teşekkürler çok duygulandım hepiniz için ona iyi bakıcam son zamanında mutlu olarak dünyaya gözlerini kapatanakadar onu sevicem ben onu kaybedince üzülsem bile o mutlu ölücek

Sirinkedisever

Çok iyisiniz, genelde engelli ve virüslü hayvanları kimse sahiplenmek istemez. TEBRİKLER :))

tugcesenbas

İlana baktım şimdi de. Çok daha duygulandım. Sarılmak geldi hatta içimden size. O kadar güzel bir kız ki Hürrem. Sanırım sizinle prensesliğine yeniden kavuşacak. Gerçekten canı gönülden tebrik ediyorum sizi arkadaş edindiğiniz için. Güzel kızı da benim yerime bol bol öpüp sevin lütfen. Güzel anılar biriktirmeniz ve hep güzel kalmanız dileğimle...

kedi_55

Evet hep cins kediler istiyorlar ama bir parça mutlu olsun istedim halini görünce içim gitti allah sanki dedi sana yol sahiplen sana şans getircek diyordu dün akşam rüyamdada gördüm kediciği iyileşmişti mutluydu mutluydum mutluydu herkez böyle hayvanlara bir şans versin nolur prim olsun diye yapmıyorum çok
üzüldüm ilanı gördüğümden beri çok mutsuzum artık cins ırk renk yaş ayrımı yapmayın hürremde bir şansı hak ediyor ve o şansı tanicam sizde engellilere son zamanlarında şans verin siz nekadar görmezden gelirseniz öbür dünyadada sizi görmezden gelirler :(

Miril

İnanın o kadar sevgiye muhtaçlar ki son 1 - 2 yıllık ömrü kalmış olsa bile sevgi her şeye bedeldir evet çok üzücü ama çok güzel yaptığınız şey.. Diğer türlü sağlıklı bir kedi bile sahiplenmiş olsanız ne olacağını bilemezsiniz zaten ama bunda daha dikkatli olmanız gerekecek sadece ve sadece ona sevginizi gösterin ve Sevin çok Sevin inanın o acıları bile dindirirsiniz biraz olsun.. Siz çok doğru bir şey yapmışsınız içiniz rahat olsun..

kedi_55

Beni daha çook cesaretlendirdiniz teşekkürler hepinize :)