Acana Mama

Warriorsans

Acana Indoor Entree Hairball Control Tavuklu ve Hindili Kısırlaştırılmış Kedi Mamasını almak istiyorum. Güzel midir yada bu fiyat veya daha aşağısına daha kalitelidir diyeceğiniz mamalar var mı?

13 CEVAP

Poncimin

• Acana gayet güzel bir mama. Ama alt serisini First Feast yavru kedi maması dışında pek tercih etmezdim. İçeriği kötü olduğu için değil, indirimle ve fiyat takibi ile yakın fiyata üst serisini alabilmek mümkün olduğu için. Üst serisi Pacifica, Grassland, Wild Prairie'dir. Bu mamalar tüm yaşam evrelerine uygun olduğu için, yavru kediler, yetişkin kediler hepsi tüketebilir. Kısır kediler için de uygundur bu mamalar, tercih edebilirsiniz. Alt serisi belli bir miktar tahıl içerirken üst serisi tahılsızdır ve içerik kalitesi olarak daha iyidir. Acana'nın en iyi analiz değerine sahip maması Pacifica'dır. Omega 3-6 dengesi, DHA/EPA oranları çok çok güzel. İçerik olarak ise tamamen balık ağırlıklı olduğu için uzun kullanım tavsiye etmiyorum, dönüşümlü olarak kullanmanız daha iyi olur. Sürekli balık ağırlıklı mamalar kullanmak tavsiye edilmiyor. Analiz olarak Pacifica'nın gerisinde olsa da içerik olarak Grassland bence daha iyi. Et kaynağı olarak Tavuk, Hindi, Ördek, Bıldırcın ve Göl Balığı içeriyor, ayrıca yumurta da var içeriğinde. Çeşitlilik güzel. Biz önce Pacifica kullandık şimdi Grassland kullanıyoruz. Wild Prairie daha kullanmadık. Böyle dönüşümlü şekilde kullanmaya devam edeceğiz.

• O bütçede alternatif olarak Alleva Holistic öneririm. Kısır maması da mevcut. İçerik olarak Acana alt serisinden çok daha iyi. Acana Indoor Entree yaklaşık %60 et içerirken. Alleva Holistic %90 et içeriyor. Acana Indoor Entree yaklaşık %24 karbonhidrat içerirken, Alleva %19 içeriyor. Analiz değerleri olarak da gayet güzel. İkisini de Petlebi'de ki fiyatları ile karşılaştırırsak, Acana Indoor Entree 187,95 TL. Alleva Holistic Kısır Maması 199,95 TL. Arada uçuk bir fark yok, 12 TL fark var şuanki fiyatıyla. Soru cevap bölümüne girip, filtreleme seçeneğine tıklayıp arama yerine "İndirim Kodu" yazarsanız çıkan konulardaki indirim kodları ile daha uyguna da alabilirsiniz. Bir sürü benzer konu açıldı, orada yazılan kodları denersiniz.

Mamaya ulaşmak için tıklayın:

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/alleva-holistic-ordekli-ve-tavuklu-tahilsiz-yetiskin-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-1-5kg.html

Warriorsans

Gaza gelip pasifica serisini aldım 1,8 kg mamaya bu fiyatı vermek epey üzdü beni ama deneyelim bakalım umarım sever kedy dostumuz

sahraxfittiko

gayet güzel

End_19

Güzel bir mama

Poncimin

@Warriorsans

Güzel seçim :) Eğer kedinizin balık alerjisi yoksa çok güzel bir mamadır. Kedinize iyi gelirse dönüşümlü kullanırsınız. Biz dediğim gibi önce Pacifica 1.8 kg kullandık şuan Grassland 1.8 kg kullanıyoruz. Grassland bitince Wild Prairie de denerim. Bu üç mama gayet güzel mamalar. Analiz değerleri olarak en iyi Acana maması Pacifica. İçerik olarak Grassland'dir bence.

duman_cat_world

Gayet güzel bir mama dumanımızı kısırlaştırdığımız için biz de bu mamaya geçeceğiz yakında :)

Warriorsans

Bende öyle düşünüyorum teşekkür ederim öneri için

Renklipati

2 aydır geçtim kısırlaştırma sonrası gayet güzel mama grassland ve pasicifa da alabilirsiniz oda tüm yaşam evreleri için,ben grassland ile kısır mamayı dönüşümlü kullandım severek yiyor

Renklipati

Deneyin pasicifa grassland çok iyi üst segment mamadır bitince kısır mamayı alırsanız..bende grassland bitince kısır mamayı aldım buda bitince pasicifa alacağım 3.mama arasında gider gelirim :)

simbakedi

hahahshdb ay cok guldum gaza gelip almaniza. bence pisman olmayacaksiniz benimki su an tabaginda nd kalinca yemiyor acana icin agliyor. ama miktarini yandaki kilosuna gore verin. fazla vermeyin yani hem pahali mama hem de kilo almasin kediniz :D

Palyaco

Acananin uygun serilerini tavsiye etmiyorum grassland pasifika.bunlari kullanabilirsiniz tabi kendinizin sevdiği aromada önemli

Bence de indirim kovalarsanız üst seri daha iyi. Ben bir daha pasifica alırsam tadımlık vereyim diyorum artık. Fiyatı 500'ü gördü! Grasslands ve wild praire uçmuyor bu kadar. Ben de ilk mama seçimimde bozita alacağım deyip son anda pasifica almıstım sşndlsndlsö

Warriorsans

Acana nd orijen Brit care vs bu tarz iyi mamalardan 1.5/2 kg alıp dönüşümlü kullanmak bana daha mantıklı geliyor. Gönül orijen almak isterdi ama o biraz zor o fiyat neee