Yavru Kedi Kac Aylikken Sutten Kesilebilir ?

Baharbzk311

Yavru kedi kac aylikken sütten kesilebilir ? 1 aylik civari bi kedi sutten kesilirse bi sorun olur mu ?
Cevaplarsaniz sevinirim .

4 CEVAP

Aysedalgc

Merhaba en az 2ay anne sütü almaları lazım, mümkünse daha fazlada alınsa bence daha iyi 3 4 aya kadar. Anne sütünden erken kesilmiş bebeklerde şuan için olmasa da ileride ciddi rahatsızlıklar meydana geliyor, ama imkan yk ise anne sütüne devamlılığını sağlamaya o zaman da yavru kediler için olan süt tozlarından kullanabilirsiniz

KedimVar

En az 1,5 aylık olması lazım. 2-2,5 aya kadar kalsa daha iyi. Yoksa hastalıklara daha çabuk yakalanabilir, daha hassas olur ve ileride ciddi hastalıklara yakalanabilirler.

Baharbzk311

Sagolun yardimci oldugunuz icin .

Baharbzk311

Tesekkur ederim cevabiniz icin .