Kediler Aylık Kaç Gram Mama Yemeli ?

MunevverOzturk

Mamaların çoğunda kilosuna göre bir ölçü verilmiş kedilerim 3 -4 kilo arasındaki kediler günlük 30-50 gram yaziyor toplam öğün miktarı mı bana az geliyor da sizin fikirlerinizi de almak istedim

4 CEVAP

Renklipati

4.kiloysa 50 Gr normal kilosuna göre vermek gerekiyor şayet kısır kediyse..ben kısırlaştırma yaptırana kadar serbest besledim sonra ölçüye geçtim

Lils

Benim kedim 1.5 kilo yiyordu. Şu anda biraz daha fazla yiyor ama 2 kiloyu geçmiyoruz büyük ihtimalle.

Minigimmm

Bizimki gunluk 40 gr yiyor 20 sabah 20 aksam. Paket uzerinde yazan kadar yemiyor bitirmiyor. Geneli için gunluk 50-60 gr civari iyi. Bize bu şekil, 1.5 kg mama 26 gun civarı gidiyor. 1 ayda 1.5 - 2 kg arasi mama bitirebilmeleri iyi düzeyde bence.

Warriorsans

Mamadan mamaya değişir. Pakette ne yazıyorsa onu verin. Bizimkisi 3,5 kg günde 60 gr veriyoruz. Ama şimdi mamayı değiştirdik artık 40 gr vericez