Iç Parazit Hapı Yutturma Taktikleri

Betulb97

Merhabalar, kedim bu hapı yutmamak için illallah ediyor, en son çare ensesinden biri tutarken boğazına ittiriyoruz. Daha ılımlı bir yol bilen var mı? Hapı parçalamak toz haline getirerek vermek ya da günlere yaymak etkisini azaltır mı?
Düzenli olarak iç dış parazitleri evde kendim uyguluyorum, yani hapı tedavi için değil koruma amaçlı icireceğim.

12 CEVAP

O hapların tadı çok acıymış. Tadını alırsa yoğurttan soğuyabilir ezip verdiğinizde. Biz de boğazına itip yutturuyoruz. Önce kolay yutsun diye vitamine veya malta buluyorum sonra boğazına itiyorum. Zaten 10 sn sürmüyor

diablerose

yemekle motive oluyorsa odul mamasinin icine gömmeyi deneyebilirsiniz. veya koftenin. yas mamanin. vs

Betulb97

Kokusunu aldığı an lokmayı çıkarıyor ve beni mimliyor.. 1 2 gün elimden bir şey vs yemiyor, yanıma gelip sevdirmiyor bile. Toz haline getirmeyi son çare olarak ve yoğurtla karıştırarak düşünüyorum şimdilik

buusracikk

Ben sevdiği bir yiyeceğin arasına koyarak içirmiştim hapı 1 2 kez ayırdı ama daha sonra yuttu. Eğer kendiniz yutturamazsanız veterinerler çok rahat içerebiliyor veterinere götürebilirsiniz

diablerose

ahahah mimlio mu :)))

Minigimmm

Evde kendiniz uyguluyorsaniz surekli bu sıkıntıyı yaşamamak adina veteriner hekimlerin kullandiği kalem şeklindeki o aleti alabilirsiniz. Bizim hekim onunla veriyor cimbiz gibi ucuna hapi koyup basilan bir alet yutmak zorunda kaliyorlar cikaramiyorlar. Yada hekimimiz cok az yaş mamanin içine gömüyor oyle veriyor ama sizinki işi cozmus cikariyorsa dedigin o aletten alabilirsiniz buyuk kolaylik olur. Hap yutturma enjektörü-aparati diye geciyor adı.

https://www.hayvanlaricinhersey.com/urun/buster-hap-yutturma-enjektoru

Warriorsans

Bizim kedy de asla yutmak istemiyor mecbur zorla yutturuyoruz

diablerose

en iisi veterinere yutturmak. bizim ugraslarimiz daha travmatik oluyor

Basakdd6

Bi arkadaşım yutturduktan hemen sonra ağzına şırıngayla tavuk suyu sıkıyor ne kadar doğru bi yöntem bilmiyorum ama😄maltın ya da yaş mamanın arasına koyarak da verebilirsiniz su da eritseniz de etkisinin azalacağını düşünmüyorum o tekniği kullanan tanıdıklarım da var

Palyaco

Hapını üstüne etrafına malt sürüp verin

hannnngggg

benim babam bu konuda profesyonel shsjsjks ben kediyi tutuyorum ağzını açıyorum lık diye yuttuyor çok şükür arkasından hemen meoyu veriyorum hapı yutturunca ağzını bi sure kafasıyla beraber tutmanız sonrasında boynunu oksamanız gerekiyor kuru olduğu icin kursagından geçmesini bekleme aşaması oluyor boynunu oksamak önemli

simbakedi

bence toz haline getirme seyini veterinere sorun. cunku bazi seyleri oyle yapmak etkisini azaltiyordu o konuda en iyisini veteriner bilir. ama ben vitamin vs yuttururken hep sey yapiyorum, yas mama arasina kofte gibi yapip icine koyuyorum. yas mamayi tek hamlede yutabilecegi hale getiriyordum ki ilaci anlamadan yutmaya calissin diye. 2-3 denemede yutuyordu hep. toz haline getirirseniz de suyuna katmanizi onermem. ben toz haline getirdigimde wanpy sivi odul seyiyle karistiriyorum.