En İyi Yavru Kedi Kuru Maması

Yavru kedi için en uygun kuru mama nedir

12 CEVAP

duman_cat_world

Benim gözümde Acana First Feast kitten ile Orijen Cat & Kitten en kaliteli yavru kedi mamaları 🤩

Palyaco

Naturea yavru mamada

dilanbulent

En iyi diye bir şey olamaz. En iyisi diye aldığınız mama kedinizde tüy dökümüne yol açabilir veya alerjik bir reaksiyon gösterebilir. Kötü diye adlandırılan mamaları yiyerek 15 yıl yaşayan kediler de var aynı zamanda. Kediler de insanlar gibidir, birine iyi gelen mama diğerine iyi gelmeyebilir. Hiçbir mamanın garantisi yoktur bu konuda.

Tabi bu şey demek değil ''gidin kedinize en kötü mamayı alın belki iyi gelir'' kesinlikle böyle bir şey demiyorum. Fakat bütçenize göre değişir. Benim bütçeme göre Bonacibo çok iyi bir mama çünkü öğrenciyim param buna yetiyor. Sizin bütçenize göre ND veya Acana çok iyi mama olabilir.

Bütçenizi söylemelisiniz ki net bir şey diyelim.

Poncimin

En iyi yavru kedi mamaları:

1 • Orijen Cat&Kitten
2 • Alleva Holistic
3 • Acana First Feast
4 • Naturea Cat&Kitten
5 • Bravery
6 • Fitmin
7 • Britcare Hypo-allergenic
8 • N&D
9 • Bozita
10 • Sanabelle
11 • Instinct (Düşük Tahıllı)
12 • Mera
13 • Exclusion

Kendi düşüncelerim:

Liste bu şekilde bence. Gözümden kaçan, unuttuğum mamalar olabilir. Aklıma gelenler bunlar. Orijen kesinlikle en iyisidir. İkinci sırada yavru kedi maması olarak bakarsak Acana gelmez bence. Acana üst serileri Grassland, Pacifica, Wild Prairie çok iyidir. Alt serisi de kötü değil ama bunların yanında içerik olarak geride kalıyor. First Feast mamasından önce içerik olarak Alleva Holistic daha iyi. First Feast %70 hayvansal içerik var. Alleva'da ise %85 et var. Acana %37 Protein, %18 Yağ içerirken, Alleva %44 Protein, %20 Yağ içeriyor. Omega içerikleri neredeyse aynı. DHA/EPA (beyin gelişimi için önemli) olarak ise Alleva önde. İçerik olarak bakarsak Alleva Holistic diyorum.

Sonrasında et içeriği olarak bakarsak Naturea gelir. %75 taze tavuk eti diyor. Çok güzel bir oran, ayrıca bu oran taze etten oluşuyor! Çok hoşuma gitti et içeriği. Yalnız geri kalan içerik kötü değil ama aşırı zengin bir içeriği de yok. Sade bir içeriği var. Daha zengin bir içerik olabilirdi sanki. Yağ oranı %18 güzel ama protein %32 yavru kedi için bir tık az geldi. Yine de genele bakınca güzel bir mama.

Ardından Bravery diyorum. İçerisinde taze tavuk eti yok gördüğüm kadarıyla. Kurutulmuş tavuk eti var. Burası eksi yönü ama geri kalan içeriği çok güzel, çeşitli. Protein %38, Yağ %18 yavru kediler için ideal değerler. Bravery'den sonra Fitmin derim. Yalnız Fitmin stok sorunu var, bulması biraz zor bir mama haberiniz olsun.

Şimdi ise Instinct'e gelirsek, normalde high meat serisi Sanabelle'den çok daha iyi hatta listenin üst kısımlarına kadar götürürdü mamayı ama high meat yavru kedi mamasını göremedim. Düşük Tahıllı serisinden yavru mamasını bulabildim. Buna göre değerlendirdim listede, eğer high meat yavru kedi maması varsa gözümden kaçmış olabilir önceden diyeyim. Instinct'de %34,5 tavuk eti var. %23,ü taze et. Sanabelle'de azıcık daha az et var ama hepsi taze et. %30 taze et içeriği var. Sanabelle sanki daha iyi burada ama öyle kayda değer bir fark da yok. Ama baktığımızda Instinct içerisinde mısır, arpa, yulaf var. Sanabelle'de ise yok. Bu yüzden genele bakınca Sanabelle bir tık daha iyi. Üstelik daha uygun fiyatlı. Ama şunu da diyeyim, Instinct high meat iyi bir mama, hakkını da yemeyelim şimdi. Bu ikisinden sonra Mera gelir. Et içeriği olarak Sanabelle ve Instinct'in gerisinde. Genel içeriği güzel ama öyle aman aman bir içeriği de yok ya. Bence o içeriğe göre fiyat çok pahalı, fiyatından dolayı tercihim olmazdı. O fiyata Acana alınır çünkü. Yine de içeriğe göre sıraladığım için listeye dahil ettim.

Poncimin

@Nohutgofret

• Hayır Hills güzel bir mama değil. Veteriner serisi bazı özel mamaları orta karar. Kedinize nasıl gelir onu bilemeyiz ama genel içerik olarak bakınca kötü bir mama. Özellikle belirteyim "ben bu listeyi mamaların içeriğine göre yaptım" haberiniz olsun. Hills içerisinde mısır var, gereksiz. Onu geçtim hadi olabilir o, ama içerisinde doğru düzgün et bile yok. Genel içeriği de öyle iyi değil. Birinci sırada Orijen demiştim, sonda ise Exclusion koymuştum listede. Orijen zaten içerik olarak ezip geçer. Listenin sonundaki Exclusion bile Hills'den kat be kat daha iyi. Listenin sonuna koyduğuma bakmayın, diğer mamalara kıyasla sonda. Yoksa çok iyi bir mama. Şimdi ise içeriklerini paylaşayım:

[Hill's Kitten Healthy Development Tavuklu Yavru Kedi Maması İçerik:]

Tavuk ve Hindi Unu
Mısır
Hayvansal Yağ
Dijest
Mineraller
Balık Yağı
Kurutulmuş Pancar Posası
Keten Tohumu
Bitkisel Yağ
Selüloz

[Orijen Cat&Kitten Kedi Maması İçerik:]

Taze Tavuk Eti (18%)
Taze Hindi Eti (7%)
Taze Tüm Yumurta (5%)
Taze Tavuk Ciğeri (5%)
Taze Bütün Pisi Balığı (4%)
Taze Bütün Ringa Balığı (4%)
Taze Hindi Ciğeri (4%)
Taze Tavuk Kalbi (4%)
Taze Hindi Kalbi (4%)
Taze Tavuk Boynu (4%)
Tavuk (Suyu Alınmış 4%)
Hindi (Suyu Alınmış 4%)
Taze Uskumru (Suyu Alınmış 4%)
Bütün Sardalya (Suyu Alınmış 4%)
Bütün Ringa Balığı (Suyu Alınmış 4%)
Tavuk Yağı (3%)
Bütün Kırmızı Mercimek
Bütün Yeşil Bezelye
Bütün Yeşil Mercimek
Bütün Nohut
Bütün Sarı Bezelye
Mercimek Lifi
Bütün Pinto Fasulyeleri
Bütün Etiyopya Fasulyeleri
Tavuk Kıkırdağı (Suyu Alınmış 1%)
Ringa Balığı Yağı (1%)
Tavuk Ciğeri (Dondurularak Kurutulmuş)
Hindi Ciğeri (Dondurularak Kurutulmuş)
Taze Bütün Kabak
Taze Bütün Balkabağı
Taze Yeşil Kabak
Taze Yabani Havuç
Taze Havuç
Taze Bütün Kırmızı Lezzetli Elma
Taze Bütün Bartlett Armudu
Taze Kara Lahana
Taze Ispanak
Taze Şalgam Yaprakları
Esmer Su Yosunu
Bütün Kızılcık
Bütün Yaban Mersini
Bütün Saskatoon Meyveleri
Hindiba Kökü
Zerdeçal Kökü
Boğa Dikeni
Dulavratotu Kökü
Lavanta
Hatmi Otu Kökü
Kuşburnu

[Exclusion Monoprotein Tavuklu Narlı ve Yaban Mersinli Düşük Tahıllı Yavru Kedi Maması İçerik:]

Kurutulmuş Tavuk %32
Bezelye
Pirinç
Domuz Yağı
Maya
Düşük Moleküler Ağırlıklı Hidrolize Hayvan Proteinleri
Kurutulmuş Hindiba Özü
Somon yağı %1
Lignoselüloz %1
Frukto-Oligosakkaritler %0,5
Sodyum Klorür
Pisilyum Kabuğu ve Tohumları %0,3
Mannan-Oligosakkaritler %0,3
Kurutulmuş Nar %0,1
Kurutulmuş Yaban Mersini %0,1
Kurutulmuş Böğürtlen %0,1
Kurutulmuş Kırmızı Ahududu %0,1
Mojave Yucca

citirbebegim

Acana first feast kesinlikle 👍🏼

alfakan

Ben Advance kullanıyordum, şu an ise Hill's Science kullanmaya başladım. İkisinden de memnunum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Ancak Hill's Science'yi daha iştahlı yiyor gibi hissettim.

End_19

En iyi diye birşey yok içeriği içinize sinen ve yavrunuza yarayan bir mamayı seçin bence

Nohutgofret

Ben en iyi hills diye biliyorum ama kimse yazmamış 🤷🏻‍♀️

simbakedi

yuksek butceden dusuk butceye dogru siraliyim ben
acana first feast
nd kitten (ocean favorim)
brit care
bozita
sanabelle
exclusion
ben nd ve bozita kitten kullandim. bozita daha uygun fiyatli ve icerik olarak iyi bir mama. nd daha pahali ama icerik olarak daha iyi bir mama. bu yazdiklarim arasinda butceniz varsa kesinlikle acana oneririm. kediniz eger 2 aylik vs degilse acana pacifica da olur ama kucukse 6 aydan onermem taneleri buyuk kalabilir.
tabiki en iyi mama yoktur ama icerik olarak iyi mamalari denerseniz basta daha iyi olur. bu yazdigim mamalarin altina inmenizi pek onermem acikcasi. ilerde veteriner masrafi olarak doner. tabiki begenmedigimiz mamalari yiyip cok uzun seneler yasayan kediler var fakat 10 kediden 2di boyledir max. syrica proplan da olabilir ama icerigi yazdiklarimdan daha kotu ve daha pahali. ama eger digerlerinden memnun kalmazsaniz denenebilir. sonucta iyi mamalar her kediye iyi gelmez

keeida

Ben hills ton balıklı yavru kedi maması kullanıyorum kedim ve ben memnunuz fiyati ne ucuz ne pahalı kedim kuru mamayi yaş mamasiz yemedigi icin kuru mamayi beraber karistirip veriyoruz.

buusracikk

Ben felicia kitten kullandım gayet memnun kaldım