Kedi Evlat Mı Edindi?

nisannn3

Arkadaşlar bizim kapının önündeki kedi doğum yapmıştı. Başta hep 4 yavrusu vardı uzun süre. Bir süre sonra ise nerden geldiğini anlamadığımız bir yavru ortaya çıktı ve komşum onun kendi yavrusu olmadığını onu evlat edindiğini falan söyledi. İlginç bir şekilde anne kediyle renk ve desenleri de aynıydı. Başta mutlu oldum ancak sonradan gelen yavrunun diğer yavruların oyunlarına pek katılmadığını, onlar kadar neşesi olmadığını, genellikle uyuduğunu ve sadece yemek yemek ve su içmek için hareketlendiğini gördüm. Diğer yavrulardan daha cılız. Ve sanırım anne kedi onu emzirmiyor veya yalamıyor. Yavrucak sürekli sokulmaya çalışıyor anneye ancak ben emzirdiğine şahit olamadım. Şu an mama yiyebilecek evredeler hepsine yavru maması veriyorum, o yavru anne sütünü çok iyi alamasa da sağlıklı olur mu? 1 veya 2 haftada bir haşlanmış ciğer veya az bir miktar haşlanmış yumurta da veriyorum mamanın yanında. Sularını değiştiriyorum her gün. Sizce anne sütünü iyi alamamış olsa da iyi beslenerek sağlıklı olur mu o yavrucak? İştahı falan yerinde aslında.

7 CEVAP

Renklipati

Kendi yavrusu olmadığı için sütünü vermiyor dur bazı kediler böyle..tabiki doğru güzel beslenmeye çok sağlıklı olur çoğumuz un kedisi doğru düzgün anne sütü emmemiş sokağa bırakılmış yada annesi ölmüş..kuru mama yaş mama tavuk göğsü ciğer kefir ev yoğurdu bunlar verilebilir azar azar miktarda

Warriorsans

Güzel bir mamayla beslemeye gayret edin. Umarım sağlıklı bir şekilde büyür. Çok küçük olmadığı için anne sütü almasada çok bir sorun olmaz sanırım

O yine almıştır anne sütü yiyecek evreye gelmişler zaten 1 ay 3 hafta falan almıştır. Benim küçük kedim hiç anne sütü almadı 2 günlükken bize geldi. Bağışıklığı düşük garip garip sorunları çıkıyor ortaya bazen ama dışardan sağlıklı görünüyor. Merak etmeyin bundan sonra beslenmesi iyi olursa toparlanır

Lils

Pek iyi değil mama olarak. Mystic, obivan selection bakabilirsiniz. İçeriğine bakınca güzel olduğunu fark edebilirsiniz. Bu arada bütçeniz düşük diye bu ikisini önerdim daha kaliteli olarak brit care de çok iyi.

duman_cat_world

Kendi yavrusu olmadiği için emzirmiyor yalamıyordur bazı kediler yapabiliyor maalesef. Siz o yavruya ekstra ilgi gösterirseniz saglıklı büyüyebilir. Mesela et verdiğiniz gün yavruya ayrıca daha çok verin. Yesin büyük yavrucak. Ayrıca imkanınız varsa Gimcat, Royal Canin, Biofeline veya Vets Plusın süt tozuyla takviye yapabilirsiniz. Çok iyi olacaktır. 🤩

nisannn3

@Warriorsans Merhaba, bir bir süredir sokaktaki kediler için Proline markasını kullanıyorum. Birkaç mamanın sağlıksız olduğunu okumuştum o yüzden bulabildiğim bu mamayı almıştım sorun da görmedim ancak iyi midir pek bilmiyorum. Yorumları kötü değildi internette. Bilginiz var mıdır bu mama hakkında değiştirmeli miyim ? Değiştirmeliysem uygun fiyatlı ve kaliteli bir mama önerir misiniz?

nisannn3

@Lils Teşekkür ederiiim, en yakın zamanda değiştirmeye çalışacağım. Birçok kediyi beslediğimiz için hemen bitiyor mamalar, çok yüksek fiyatlara çıkmıyorum o yüzden. Diğer mamaları değerlendirmeye çalışacağım