Kedianin Çime İhtycı?

Duygukalyon

Merhablar kediler için çim oluyormş ihtyç duyuyolrmş ona ne kdar doğru öyleysde hazr çimmi doğal çimmi olacak?

6 CEVAP

Minigimmm

Kendilerini yalamalari sonucu yuttuklari tüyü çikarabilsinler diye kedi çimi veya malt veriliyor. Petlebiden bize kedi cimi geldi ektik buyudu pek yemesini istemesemde merak ettim ne tepki verecek diye ve minik yemeyi beceremedi sokak kedileri bu konuda daha tecrubelidir onlar disarda boyle atiyor bagirsaklarindaki tuyleri ama çim yerseler kusarak atarlar bu tavsiye edilmiyor kusmak iyi degil sonucta rahatsiz olmasinlar diye ve evinizin içerisinde kusmuk da gormek istemiyorsaniz malt kullanin derim

Warriorsans

Kedilerin kendilerini yalarken yuttukları tüyleri kusarak çıkarmasını sağlıyor. Ama ben çim yerine malt kullanma taraftarıyım. Malt kusarak değil dışkı yoluyla atılmasını sağlar.

deniznergis

ilk kullanımda 1 hafta boyunca günde 3 yada 4 cm boyunda sıkarak yedirin .2 hafta geçince 2 yada 3 günde bir aynı uzunlukta 4 cm verebilirsiniz.

Duygukalyon

Teşkkr edrm saoln

Duygukalyon

Malt kediye ne kadr kullanılıyor

Pollythelilly

Malt yavru kedilerde 1-2cm yetişkinlerde 2-3cm haftada birkaç gün verilmeli.Ama 1aylık kediniz için şu an erken olabilir.En azından 1ay sonra vermeniz daha uygun olur.Ekstra olarak çim de verebilirsiniz.Arpa,yulaf tohumu ekerek kedi çimi elde edebilirsiniz ya da satılan hazır kitleri sadece sulayarak da kedi çimi elde edebilirsiniz.