Hangi Mamayı Önerirsiniz?

mrdoom

En iyi mama hangisi?

13 CEVAP

izzy

Yazılan mamaları bende öneririm ama her mama her köpeğe iyi gelmiyor acana benim oğlumda çok yan etki yaptı kullanmadığımiz mama kalmadı nerdeyse son durak Brit care vesion geyik etli oğlum bu mamayı hiç bıkmadan yiyor

yasement

Biz de nd nin cikardigi sorundan dolayi ilacli mama kullaniyoruz. Iyi kabul edilen mamalar her kediye iyi gelicek diye birsey yok yani. Birkac veterinere danisin, forumlari karistirin bu sitede de mamalar col tartisildi okuyun geriye gidip, sizin mantiginiza uyan butcenize uyan bir mama ile devam edin.

milodelisi

izzy çok iyi demiş.
Her mama her hayvana iyi gelecek diye birşey yok. İçeriği güzel diye kullanan her can memnun kalacak ve sorunsuz çıkacak birşey yok. En basit örnekten N&D. Kedimi ölüm eşeğine getirdi resmen, halada çıkarttığı sorunlardan dolayı ilaçlı mama kullanıyoruz. Benim başıma gelen kötüsüydü, zarar verdi canıma, o yüzden o mama bize iyi değil, yararlı diye aldık zarar havuzuna döndü. Bize bu zararları verirken başka insanların hayvanlarına acayip iyi de geliyor. Hayvana ve onun vücuduna bağlı bu durum. En iyisi hayvanınızı tanıyan bir veterinere gidip onun tavsiyesine uymanız. Bu konularda sadece onlara güven olacağına inanıyorum. Bi siz birde veterineriniz tanıyor çünkü o canınızı.

yasement

Benim tavsiyem yazilan konulari okurken ilk dikkat edilmesi gereken mamanin kullanicilarinin yaptigi yorumlar olmali, mesela proplan kullanmayan birinin proplan hakkinda iyi veya kotu fikri, onermesi onermemesi dikkate alinmamali

betulaltundal

Orijen, acana ve n&d güzel benim bildiğim ancak alacağınız mama hem bütçenize hem de kedinize uygun olmalı bu yüzden araştırıp kendiniz bulsanız daha iyi olur. https://kedilibirhayat.com/saglikli-kedi-mamasi-nasil-olur/ bu blogda bir mamanın nasıl olması gerektiği yazıyor kendi düşündüğünüz mamaların değerlerini buradaki kriterlerle karşılaştırın.

izzy

N&D benim oglumada yaramadi 3 4 öğün verdim komple çıkardı mide sekli alenen belliydi yedirdigimiz mamanin kalitesinden yanısıra o mamanin Proteinini yakabilmesi lazım acana 10 numara mama tamam ama benim oğlum o enerjiyi yakamadıgı icin remen kendini parcaliyordu hills ile karıştırıp verdim 19 kilo almistim bide o sekilde bitirdim hills, acana, proplan, royal canin, h&d bunları hep denedim en iyisi Brit care geldi 3 yılın sonunda doğru mamayi bulduk geyikli aliyorum birde kuzulu aldim bikmasin diye ama rn secici köpek bile geyikliyi severek yiyor

LASTBLOOD89

orijen , acana , Farmina N&D , wildfield , brit care , farmina matisse , sanabelle bence bunlar çok çok iyi mamalar sanabelle tahılsız ve glutensiz maması var bence çok iyi ama bunların hiç birini kullanmadım

kediaskim

Orijen ve nd

batuhantopcu

Birçok markanın tahılsız mamalarına ben pek sıcak bakamıyorum maalesef. Birden ve bir gazla ortaya çıkan bu mamalar yüzünden veterinerler sağlık problemi yaşayan petlerle dolu. En çok görülen de böbrek ve deri problemleri. Belki bazı petlere iyi gelebilir ama benim kızıma yaramadı. Ben en çok Hills'in ideal balance serisinden memnun kaldım. Onunla da devam ediyorum.

Catcisem

Royal canin

betulaltundal

royal canin pek tavsiye edilmiyor maalesef

pongul

yaşı nedir? sindirimi hassas mı?

Cotontzu_Siri

Instinct, orijen, acana