Annesiz Kedi Buldum Bakımı Hakkında?

sebyz

tahmini 1 aylık daha büyük değildir diye düşünüyorum sağlık problemi gözükmüyor.dişleri var minik minik elimi acıttı hatta ısırdı:) felicia yavru kedi mamasından veriyorum hafif ıslatıp. yemesi içmesi gayet iyi fakat bulalı ortalama 5 saat oldu ama hala kaka çiş yapmadı. popsunu ıslak pamukla ovaladım ama yine yapmadı nasıl yaptıracağım kendi geldiğinde yapar mı? endişeleniyorum bunca saat yapmaması normal mi? gece uyanıp mama yedirmeli miyim yoksa şimdi verip sabah 10da tekrar versem olur mu ?

11 CEVAP

sebyz

ne yazık ki şuan süt tozu bulmam mümkün değil şimdi ıslatıp kuru mama versem (yiyebiliyor baya seviyor) sabah 5 saat sonra da yaş mama versem uygun mudur? bi de beni daha çok endişelendiren hala tuvaletini yapmaması :((

Lils

Gece 2 saatte bir uyanın (süt tozu ile beslenen küçük yavrular için böyle yapılıyor) Ayrıca süt tozu vermeniz iyi olur daha çok küçük.

Aleynademirtas

Yavrular çok sık acıkır 4 6 saatte bir beslemelisiniz süt tozu alabilirsiniz petshop ya da veteriner kliniklerinde satılıyor

Aleynademirtas

Ben de annesi ölmüş bir yavruya bakmıştım stresten kaynaklı ilk o da yapmadı ama ben pamukla silmeye devam ettim yemekte sorun olmaz herhalde

buusracikk

Kuru mama yese bile yavru kediler süt tozuna ihtiyaç duyar ben de süt tozuyla 3 kedi büyüttüm. Geceleri 2 saatte bir uyanıp beslemeniz gerekiyor yavru kediler çok sık acıkır. Kuma alıştırmayı da deneyebilirsiniz ben 3 yavruyu daha 1 aylık olmadan kuma alıştırmıştım

beyzathemoc1

1 aylık yavru 2 saatte bir beslenmez
sütün fazlası zararlıdır
4-6 saatte bir beslemeniz lazım süt tozuyla vücut ısısını koruyacak olgunlukta değilse sıcak suya bez sarıp yanına koyun şu an stresten yapamıyo olabilir zamanla yapar eğer süt tozu bulamıyosanız internette geçici olarak süt tozu yerine geçecek tarifler var onlara bakabilirsiniz

Elifkoc

4 saatte bir besleyin ve süt tozu almanızı öneririm petshop veya veterinerlerde oluyor

Gimlihanim

4 saatte bir beslemeniz gerekir diye düşünüyorum. Bizi o şekilde yönlendirmişti veterinerimiz. Yaş ve kuru mama karıştırıp veriyorduk. Aynı zamanda süt tozu da gerekli. En kısa zamanda temin etmenizi öneririm.

sebyz

ben yine de saat başı uyanıp yedirmeye çalıştım ama 4 5 saatte bir yedi içti tuvaletini de yaptı gayet iyi şuan kıpır kıpır :) teşekkürler hepinize

Muezzabalim

Ben de sizin gibi sokaktan bir yavru buldum gözleri çok kötü durumdaydı zapzayifti 13 gün oldu şu an çok iyi şükürler olsun.Antalya da iseniz ben size biberonumuzu ve kedi süt tozu mamasını verebilirim baya kaldı bizim . Kuru mama yemesi için erken olabilir yaş mama verin ve bol bol su içmesini sağlayın tuvaleti için de YouTube dan izleyebilirsiniz ben yarım saat uğraşıp yaptırdığımı biliyorum ama o kadar akıllı ki üç beş defa ben yaptırdım sonra ona elimle kumu öğrettim annesi gibi davrandım şimdi kendi tuvaletini gidip bulup yapıyor kuru mamayı da benim evdeki iki kedimin mamasindan kaçak olarak yerken yakaladım baktım kıtır kıtır yiyor kereta diğer Kedilerim de hala yavru kedi maması yiyor şimdi ortak takılıyorlar ama ben yine de arada yaş mamaya devam ediyorum tabi extra malt vitaminler de aldm kabız olmasın diye ..Umarım tez zamanda atlatırsınız bu günleri 💕🙏🏻

sebyz

şimdilik iyi yavrucak çok teşekkürler :)