Kediler Kaç Aylıkken Kısırlaştırılmalı

Dilaracopurr

Kediler kaç aylıkken kısırlaştırılmalı?

13 CEVAP

simbakedi

4-5 aylikken yapacak hekim bulursaniz en iyisi, eger yoksa 6-7. ayda hemen kisirlassinlar :))

theyusra

en erken 3, en geç 1 yaş. en ideali 4-5 aylık.

Ahmetemind

Kedinin cinsiyetine, ırkına, hastalık geçmişine, genel sağlık durumuna ve yaş/kilo dengesine göre değişebilecek bir durum bu. En doğru zamanı veteriner hekim söyleyebilir. Genelde 7-8 aylıkken, bazen 1 yaş civarlarında iken, bazen ise 5-6 aylıkken yapılıyor. Sağlık unsuru taşıyan bir durum varsa çok daha erken veya çok daha geç bir zamanda da yapılabiliyor ancak dediğim gibi veteriner hekim belirleyebilir bunu

Warriorsans

Genelde 5 6 aylıkken yapılabiliyor ama kedinin sağlık durumu da önemli kan değerlerinin güzel çıkması lazım. Bazen erkek kedilerde 1.5 yaşında falan da yapıldığı oluyor

Palyaco

Erkek kediler 1 yaşında dişi kediler 7 aylikken

seadry

ben ilk kedimde kendi şehrimde ki en iyi 3 veterinere telefon edip sormuştum. hatta onun dışında vet. hekim arkadaşıma da danıştım. hepsi muhakkak kızana girmesini bekle. bu artık bütün gelişiminin tamamlandığını gösterir dediler. kızana girdikleri gibi götürdüm ve kısırlaştırdım. hatta 3 kedimi de aynı şekilde kısırlaştırdım.

Aybuke22

Benim kedim erkek 7 aylıkken kısırlaştırdım hiç sorunsuz geçti kısırlaştırma sürecimiz

_SeNa

Veterinerler genelde 6. Aydan önce kısırlaştırmıyor

duman_cat_world

theyusra
Biz 2 yaşındayken kısırlaştırdık yani neredeyse bir hafta önce hiçbir şey olmadı😊🍀

Yurtiçindeki hekimler genellikle yaşını bekleyin ya da kızışmasını bekleyin diyorlar fakat yabancı kaynaklardan da biraz araştırtırsanız en doğrusunun pediyatrik kısırlaştırma olduğunu görürsünüz en doğrusu çocuğun ergenliğe girip o hormon yükünü yaşamasına hiç gerek yok aynı zamanda kalıcı olabilecek bazı kötü davranışları da alışkanlık edinmeden güvenilir bir hekime götürmeniz en doğrusu

Elifkoc

6-7aylık en ideali

theyusra

@duman_cat_world ben zaten bir şey olur demedim ki, ama kedinin hormonlarının sağlığını korumak adına en geç 1 yaşında yapılmasının en mantıklısı olduğunu burada hepimiz biliyoruz

buusracikk

Genellikle 6.aydan sonra kısırlaştırma yapılır. Kedinin gelişimi ve kilosu da önemli kısırlaştırmak için