Göğüs Tasmasıyla Dolaştırma??

DidemCan

Şila 13 gün sonra 5 aylık oluyor. Bugün kuduz aşısı olacak. Evimizin bahçesinde gezdirmek istiyorum ama uygun mu? Veya şimdi değilse bile ne zaman gezdiririm. Zamanımın çoğunu bahçede geçiriyorum sıcak olduğundan. Ama bahçe kapalı değil evet çimenlık ama insanlar falan geçiyor eğer tasma takmazsam kaçıp gidebilir. Ne düşünüyorsunuz :/

4 CEVAP

KedimVar

İlk önce evde tasmaya alıştırın. Göğüs tasmasının yanında bir de boynunda tasması olsun. Düşük bir ihtimalle kaçarsa dışarı alışıp, ev kedisi olduğunu anlasınlar. İsterseniz ismi yazılan ve kendi telefonunuzun yazılı olduğu bir tasma alın. Tırnaklarını da çok kısa kestirmeyin kaşla göz arasında başka kedilerle kavga ederse kendini savunabilsin. Boyun tasmasını pire tasması olarak da alabilirsiniz ya da düzenli olarak pire damlası damlatmayı unutmayın.

Uygun, karma aşılardan sonra dışarı çıkabilirler. Risk grubundan çıkmış. Ama tasma takın çünkü daha çok küçük nereye gideceğini kestiremez

DidemCan

Dış parazit pire ilacı değil mi? 3 ay koruyor diye biliyorum. Sonra tekrar yaptırılıyor ya zaten. Onunla birlikte dışarı çıkabicek olmama sevindim :)) boyun tasması var ama adı falan yazmıyo kağıtla yapıştırsam olur değil mi?

DidemCan

Dış parazit pire ilacı değil mi? 3 ay koruyor diye biliyorum. Sonra tekrar yaptırılıyor ya zaten. Onunla birlikte dışarı çıkabicek olmama sevindim :)) boyun tasması var ama adı falan yazmıyo kağıtla yapıştırsam olur değil mi?