Kedi Sakinleştirmek

Mehmetneroo

Arkadaşlar bazı bitkilerin kedi sakinleştirici özelliği olduğunu duydum hani evde yetiştirip kedinin ara sıra gidip ısırıp koklayıp sakinleştirdigi bir bitki. Bildiğiniz öyle bitkiler var mı saksıda yetiştirip kediye zararı olmayan

2 CEVAP

duman_cat_world

Catnip nam-ı diğer kedi nanesi 🥰

Kedi nanesi nanegiller familyasından gelen bir bitki türüdür. Kedilerı rahatlatır ve biraz kafa yapar💛 Kedilere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Evde kendiniz yetiştirebilir, kuruttuktan sonra da kedinize verebilirsiniz 🤩 Bazı kediler catnipe tepki vermeyebilirler. Ancak on kediden sekizi kedi nanesine tepki vermektedir.

Kedi Lolayla youtube kanalında kedi nanasi yetiştirmekle ilgili bir video var izleyebilirsiniz 🍀

diablerose

tuzsuz cekirdegi cikarilmis zeytin verin. kedilerin zeytindeki bi maddeye zaafi varmis. kaynak: eksisozluk 😃