Nutri Feline Tester Kuru Mamaları Deneyenler

Merhabalar nutri markasının çoğu konserve mamasını severek ve güvenle tüketiyoruz şimdi gördüğüm üzere kuru mama çıkartmış testerları da var. Eline ulaşan ve deneyenler hangi çeşidi denedi nasıl reaksiyon aldı oaylaşırsa biz de bilgilerden faydalanırız,iyi forumlar

12 CEVAP

Poncimin

Sanabelle ile neredeyse aynı içerik daha pahalıya. Sanabelle daha köklü bir marka iken Nutri Kuru mamalar henüz yeni. Ben tercih etmezdim. Neredeyse birebir aynı içerik daha uyguna var zaten. Yaş mamaları ispanya'da üretiliyor. Kuru mamaları Almanya'da üretiliyor. Sanabelle'de alman malı zaten. Aynı firmaya mı ürettirdiler bilmiyorum.

[Sanabelle Sensitive Kedi Maması İçerik:]

Kanatlılardan Elde Edilen Et (Taze, 25 %), Kümes Hayvanları Proteini (Kurutulmuş), Pirinç, Pirinç Unu, Hayvansal Yağlar, Taze Ciğer (5 %), Ciğer Unu, Protein Hidrolizat, Rendelenmiş Kuru Pancar (Şekeri Alınmış), Keten Tohumu, İç Yağı (Kurutulmuş), Bezelye Lifleri, Somon Balığı Yağı, Kalsiyum Karbonat, Tam Yumurta (Kurutulmuş), Balık Unu, Bezelye (Kurutulmuş, 0,4 %), Maya (Kurutulmuş, Dahil. 0,1 % Mananoligo Sakkarit, 0,06 % Β Glukan), Potasyum Klorür, Kırmızı Yaban Mersini (Kurutulmuş, 0,1 %), Yaban Mersini (Kurutulumuş, 0,1 %), Yeşil Dudaklı İstridyeler (Kurutulmuş), Aynı Safa Çiçeği (Kurutulmuş), Hindiba Tozu, Kurutulmuş Yuka Bitkisi.

[Nutri Feline Kedi Maması İçerik:]

Taze Kümes Hayvanları Eti %25
Kümes Hayvanları Proteini (Kurutulmuş)
Pirinç
Pirinç Unu
Taze Karaciğer %5
Karaciğer Unu
Hidrolize Protein
Kurutulmuş Pancar Küspesi
Hayvansal Yağ
Keten Tohumu
Bezelye Lifi
Balık Yağı
Kalsiyum Karbonat
Balık Unu
Bütün Yumurtalar (Kurutulmuş) %0,5
Bezelye (Kurutulmuş)
Maya (Kurutulmuş) %0,1
Mannanoligosakkaritler, %0,06 (Beta-Glukanlar Dahil)
Potasyum Klorür
Yaban Mersini (Kurutulmuş) %0,1
Kızılcık (Kurutulmuş) %0,1
Yeşil Dudaklı Midye Özü
Kadife Çiçeği (Kurutulmuş)
Hindiba (Kurutulmuş)
Yuka Çiçeği (Kurutulmuş)

Kebikec

Menşei İspanya. Kurumamalarında Almanya yazıyormuş öyle okumuştum.

yokistead

Bende aldım 2 tane tester (denemedim) bir sevinmiştim görünce ama sonradan içeriğine bakınca anlam veremedim tabi. Somonlu mamada kümes hayvanları eti %15 mi ne diyor somon eti %5. Mama içeriğinde ana malzemesinin (somon, ördek, geyik vs) dışında kümes hayvanı ibaresini görünce bana bir geliyorlar :)

Palyaco

Menşei Almanya 4 adet somonlu kumes hayvanları aldım ama daha vermedim kararsızım elimdeki mama bitince denicem

Poncimin

@Palyaco

Bence de Sanabelle'yi üreten firma üretiyor ama o fiyat çok pahalı. Üstelik Sanabelle uygun fiyatlı olmasına rağmen daha iyi. Kıyaslayalım görelim.

Analiz ve ilaveler kıyaslaması:

• Sanabelle Sensitive mamasının analiz kısmı şu şekilde:

Protein 32,5 %, yağ oranı 22,5 %, ham lif 2,5
%, ham kül 6,6 %, kalsiyum 1,15 %, fosfor 1,0 %, magnezyum 0,08 %

• Nutri Feline Adult mamasının analiz kısmı şu şekilde: (Distribütörü olan Sarmat Ticaret'in sitesinden analiz ve ilaveler bilgisine ulaştım)

Protein %32,0, Yağ İçeriği %15,0, Ham Lif %2,5, Ham Kül %7,2

• Protein olarak Sanabelle az bir farkla önde, yağ olarak da Sanabelle önde. Protein ve yağ kedilerin ana beslenmesinde olması gerek zaten. Lif değerleri aynı. Nutri Feline'de kalsiyum, fosfor, magnezyum belirtilmemiş gördüğüm kadarıyla.

[Sanabelle Sensitive İlaveler:]

Vitamin A 17.500 uluslararası birim, vitamin D3 1.500 uluslararası birim, Vitamin E 150 mg, taurin 2.000 mg, bakır (bakır II sülfat, pentahidrat olarak) 10 mg, çinko (çinko oksit olarak) 30 mg, çinko (amino asit çinko şelat, hidrat olarak) 40 mg, iyot (kalsiyum iyodat, susuz olarak) 2 mg, selen (sodyum selenit olarak) 0,2 mg

[Nutri Feline Adult İlaveler:]

A Vitamini 17.000 IU, D3 Vitamini 1.500 IU, E Vitamini 150 mg, Çinko (Çinko Oksit olarak) 30 mg, İyot (Kalsiyum İyot olarak, susuz) 2 mg, Selenyum (Sodyum Selenit olarak) 0,2 mg, Bakır (Bakır (II) Sülfat, Pentahidrat olarak) 10 mg, Taurin 1.900 mg, Çinko (Amino Asitlerin Çinko Şelat olarak) 40 mg.

• Vitamin içerikleri tamamen birebir aynı! Sanabelle 2000 mg taurin içeriyor, Nutri 1900 mg taurin içeriyor, tek fark o. Burda da Sanabelle öne geçiyor. Başka fark yok bile zaten. E zaten içeriği de neredeyse birebir benzer. Ama Sanabelle gerek analiz gerek vitamin olarak da daha iyi. Fiyata bakalım o zaman Nutri 189 TL. Sanabelle 130 TL civarında. Nutri tercih etmek için bir sebep yokki? İçerik farklı olsa hadi yine neyse de, bu haliyle tercih etmem. Sanabelle alırım daha iyi.

diablerose

mensei ne bu mamanin

Palyaco

4 univery aldım onuda daha denemedim somonlu kumes hayvanları.olan küçük taneli

Palyaco

Üretici kesin sanabella yani bosh

aeri-l

Testerları nereden temin edebiliriz? Bende denemek istiyorum.

Kebikec

Var petlebide tester nutrinin. Kedi mamalarında en düşük fiyattan seçin çıkar.

Poncimin

  • A vitamini olarak da Sanabelle daha önde. Gözümden kaçmış o değer, kusura bakmayın şimdi gördüm.

duman_cat_world

içerik güzel gözüküyor ancak o fiyata daha uygun mamalar var ben tercih etmezdim açıkçası. ancak tester denenebilir.