Kedimin Karnı Çok Şiş

Aysen61

Arkadaşlar kedim 3 aylık karnı baya şiş gazı mı var acaba çünkü bir sürü gaz çıkarıyor birde tuvaletine işemiyor yatağa işiyor bende kızıyorum acaba kızdığım için tutuyor mu ondan mı şiş karnı herhangi bir rahatsızlığı mı var iki kez götürdüm veterinere ama gene mi götürsem bilemedim bu arada tuvaletinin kumunu günlük değişiyorum ve tuvaletini yıkıyorum rahatsız oluyor diye üstünüde açtım her kakasından sonrada temizliyorum ama yaramaz gene oraya yapmıyor yeri ne göz önünde ne çok saklı anlamadım ne derdi var

5 CEVAP

Palyaco

Kullandınız mama şişkinlik yapmasın ne kullanıyorsunuz

Aysen61

Allevanın yavru kedi mamasını kullanıyorum ara sırada günde bir kaç kaşık vetplusın yaş mamasından veriyorum

Kebikec

Yedikleri iyi gelmemiş olabilir sindiremiyordur yada yavrularda parazit sık görülüyor o da karın şişliğine sebep oluyor. Veteriner ne diyor 2 kez gitmişsiniz?

Parazit olabilir, gaz olabilir. Ben kedime kefir verdiğimde inanılmaz karnı şişiyor ve çok kokulu gaz çıkarıyordu. Bunu fark edince kefiri vermeyi bıraktım. Başka bir veterinere gidip röntgen çektirirseniz sebebi belli olur büyük ihtimal

Aysen61

Baktı tahlillerine falan herhangi parazit rahatsızlık falan yok ya daha yavru yetişemiyor tuvaletine hemen yapıyor olduğu yere dedi ya da size sinirli böyle belli ediyo işeyerek karın şişliğine de gazdan dedi ama pek gaz gibi durmuyo sanırım başka veterinere gideceğim şimdi teşekkür ederim cevaplarınız için ♥️