Diş, Vitamin,Mama

Marslipati

Herkese merhaba kedim süt dişlerini döküyor mamsini az yiyor ben yine veriyorum ama günde sadece kuru mamayi 20 25 grm yiyor normalde 60 grm yer bende yaş mamayla karıştırıp veriyorum ama yine az geliyor bana bağışıklığı düşer mi . Düşerse Düşmemesi için vitamin önerir misiniz birde ne kadar daha böyle sürer iştahı var ama kuru mama yemiyor

10 CEVAP

duman_cat_world

viyo recupation veterinere de danışın kullanmadan.

beyzathemoc1

mamayı ıslatıp ezip verebilirsiniz daha rahat yer
mamanız kaliteliyse ek vitamine gerek yok bıldırcın yumurtası kefir immuneks gibi şeylerle bağışıklığını yükseltebilirsiniz ama düşeceğini sanmıyorum

beyzathemoc1

royal canin fiyatını haketmeyen bir mama aynı fiyata daha kaliteli mama alabilirsiniz

beyzathemoc1

içeriğine baktım vitamin değerleri kötü değil tavuk balık et yumurta ciğer bunları tuzsuz yağsız bir şekilde pişirip verebilirsiniz iyi olur

Marslipati

Royal canin veriyorum mamayı bugün sade yedi baya sanırım ağrısı geçti gibi

Marslipati

Evet degistiricem am bir türlü degistiremedim :( ek vitamine gerek var mı peki

Marslipati

Bozita almayı düşünüyorum 10 kg alinca kilosu 40 TL civari oluyormuş ama bozulmasından yada bayatlamasindan korkuyordum nasıl saklayabilirim

beyzathemoc1

1 tane büyük bidon alın turşu bidonu diye sorarsanız gösterirler onlar yaklaşık 6 kg mama alıyor kalanını da kavanoz kavanoz bölüştürün ki büyük bidonu çok fazla açmanıza gerek kalmasın böylelikle bayatlamaz

duman_cat_world

Selam Marslipati :)
Biz IKEADAN satın aldığımız büyük boy saklama kabına dolduruyoruz 1 kg mama alıyor.. bitince paketten kaba aktarıyorum. bu şekilde toplam on kere paketi açmış olursunuz.
ancak tek kediniz varsa 10 kg almanızı önermem neredeyse 5 ay boyunca kedi aynı mamayı mı yicek sıkılır yavrucak :)

Marslipati

Yani evet ama saklama kapları plastik naylon artık neyse bulmuyorum çok kötü koku bırakıyor cam kavanoz daha iyi olmaz mi . 7 kg yada 5 kg satılıyor mu acaba bakıcam değiştiricem artık bir türlü olmadı birde bozita iyi mi soru açmışlardı ama pek okuyamadım